Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veronika Cifrová Ostrihoňová sa teší na všetky výzvy, ktoré prídu s jej pôsobením v europarlamente (video)

Novozvolená europoslankyňa sa teší i na to, že zažije iný kariérny svet, keďže dosiaľ pôsobila v mediálnom priestore.

10.6.2024 (SITA.sk) – Novozvolená poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) za hnutie Progresívne Slovensko Veronika Cifrová Ostrihoňová sa teší na všetky výzvy, ktoré prídu s jej pôsobením v europarlamente.

Ako ďalej uviedla pre agentúru SITA počas volebnej noci, teší sa i na to, že zažije iný kariérny svet, keďže dosiaľ pôsobila v mediálnom priestore. „Verím, že tento mandát budem vedieť napĺňať zodpovedne a efektívne,“ dodala.

Pokiaľ ide o jej pôsobenie v EP, Cifrová Ostrihoňová uviedla, že sú jej blízke témy slobody médií i bezpečného pracovného prostredia pre novinárov a novinárky. Rovnako by sa chcela zameriavať na dosiahnutie bezpečnejšieho a menej nenávistného online priestoru, ale i na podporu žien.

Cifrová Ostrihoňová ocenila i volebnú účasť. Poukázala pritom na to, že za necelý rok ide o tretie voľby, keďže v septembri 2023 sa konali voľby do NR SR a v marci a apríli 2024 dve kolá volieb prezidenta SR, no na pomery eurovolieb sa účasť javí ako vysoká. „To mi dáva dobrý signál o tom, že naši občania a občianky ešte nerezignovali na to, ako sa máme tu na Slovensku, akú vládu máme a akú reprezentáciu posielame do EP,“ vyjadrila sa.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/06/veronika-cifrova-ostrihonova-o-zvoleni-do-europskeho-parlamentu.mp4

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024

>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku

Viac k témam: Europoslankyňa, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Veronika Cifrová Ostrihoňová sa teší na všetky výzvy, ktoré prídu s jej pôsobením v europarlamente (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií