fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jungiánska astrologička tvrdí: Až keď sa ženy vrátia k svojej citlivosti, začnú sa prebúdzať silní muži (ROZHOVOR)

Máte tip? napíšte nám mailom

Rada si čaruje sama pre seba. A okrem iného prezradila, kedy kúzla fungujú.

Odmala ju priťahovali tajomstvá veštenia či astrológie. Postupom času si našla vlastnú cestu a v súčasnosti sa venuje výkladu horoskopov, ženským mystériám a svojmu blogu. Porozprávali sme sa s 33-ročnou jungiánskou astrologičkou Ivanou Jelemenskou. 

Ak nie sme pripravení na to, o čo žiadame, kúzla fungujú, ale po svojom. Zošlú nám situácie alebo v nás otvoria témy, ktoré nemáme vyliečené či spracované. A tak namiesto princa na bielom koni príde očistná depka kvôli bývalému priateľovi, ktorému sme napríklad stále neodpustili, a tak nie sme pripravené ísť ďalej do niečoho lepšieho.

Môžete mi opísať, čomu sa venujete?
Vykladám horoskopy a používam pri tom poznatky jungiánskej psychoanalýzy, preto hovorím, že som jungiánska astrologička. Zaujíma ma, ako funguje naše podvedomie, kolektívne nevedomie a akým spôsobom s nami dokáže život komunikovať rôznymi spôsobmi. V podstate sa venujem sebarozvoju, ale využívam pri tom ako hlavný nástroj astrológiu. Verím, že to, čo sa nám deje, je výsledok našej spolupráce so životom a s našou dušou.
Na svojom blogu uvádzate, že veštíte aj čarujete. Ako ste sa dostali k takýmto veciam?
Jednoducho ma to zaujímalo už v detstve. Keď som mala asi 12 rokov, presvedčila som mamu, aby mi kúpila knihu o astrológii a veštení. To bolo koncom 90. rokov a literatúra s duchovnou tematikou už bola dostupná. V 13 ma veľmi ovplyvnila i kniha Miluj svoj život od Louise Hay. Potom sa to nabaľovalo a celé dospievanie som iba čítala a vykladala si karty. Vždy som bola knihomoľ a rovno od detských knižiek som prešla k duchovnej literatúre. Nemyslím si, že som výnimočná. Nezažila som v detstve ani žiadne veľké nadprirodzené zážitky či klinickú smrť. Iba som sa venovala tomu, čo ma bavilo.
veštenie
Zdroj: Instagram/ archív Ivany Jelemenskej
Prebiehalo to iba formou samoučenia, alebo treba mať certifikát či školenie?
Duchovná cesta je každého veľmi intímna vec a myslím si, že druhí nás môžu predovšetkým inšpirovať, možno upozorniť na nástrahy, niečo naučiť, ale neverím na guruov. V minulosti som chcela nejakého stretnúť, ale nie som ten typ, ktorý uverí komukoľvek a už vôbec nie som naivná. Asi som dosť náročná, a preto si idem svojou cestou. Takže nie som a ani som nikdy nebola častým návštevníkom ezoterických akcií. Mám však kurzy farebnej terapie Aura Soma, pretože reč farieb som vždy milovala. Tiež som vyštudovala Slovenskú akadémiu klasickej homeopatie a som certifikovaný homeopat.
Štúdium homeopatie som si zvolila popri vysokej pedagogickej škole, ktorá ma sklamala a nič skutočne užitočné o ľudskej psychike ani deťoch ma nenaučila. Homeopatia ma naučila analyzovať, pozorovať a spájať rôzne symptómy človeka, porozumieť, ako všetko so všetkým súvisí. A to ma baví. Nestala som sa homeopatkou, to nebol môj sen ani cieľ, ale veľmi ma to obohatilo. A čo sa týka astrológie, ktorej sa teraz venujem profesionálne, to bola i je cesta samoučenia a keďže si hľadám vlastné prístupy v astrológii v súlade s duchovným životom človeka dnešnej doby, ostatní astrológovia ma inšpirujú skôr okrajovo.

Vykladať si budúcnosť je veľmi neisté a hlavne stresujúce. Dôležitá je prítomnosť, ktorá jediná umožňuje niečo reálne zmeniť.

Dočítala som sa, že organizujete rôzne semináre. O čom prevažne sú a ako to na nich prebieha?
Nie som organizátorka, ale ak je záujem menšej skupinky ľudí rozobrať určité aspekty osobných horoskopov, prečo nie. Aktuálne som otvorená téme Čiernej Luny, ktorá je o tom, čo v sebe nevidíme, a pritom je to niečo kľúčové pre rovnováhu v živote.
Čo sa týka vešteckých kariet, zaujíma ma, či existuje viacero druhov, alebo sa globálne veštci riadia jednými.
Kariet je veľa druhov a každý by si mal vybrať tie, ktoré ho priťahujú. Tie, ktoré ho svojím vyobrazením vťahujú do sveta vízií, i keď sa dá vykladať karty mechanicky iba podľa príručky a tiež to funguje. Ak to človek myslí vážne, položí otázku iba raz a raz si vyloží karty. A nie že si vykladá karty dovtedy, kým nepadne napríklad srdcový kráľ. To je manipulácia, a nie výklad kariet.

https://www.instagram.com/p/BoUOub7FrDd/?utm_source=ig_web_copy_link

Prečítajte si tiež:
Žiješ alebo len prežívaš? Toto video ti ukáže pravdu
Človek musí z niečoho žiť. Je pre vás astrológia a blog zdroj obživy?
Blog je záľuba a spôsob, ako dať o sebe vedieť. Pracovala som v alternatívnom centre, neskôr s ťažko mentálne postihnutými deťmi a teraz skúšam ísť svojou cestou. Priznám sa, že to vôbec nie je ľahké, ale ani úplne nemožné. Sledujem slovenských i českých kolegov a ponuka takýchto služieb tu je a vždy bola. Ak chcete robiť čokoľvek, vždy je dôležité, koho poznáte a kto vás podporí. Úspech je vždy výsledkom tej správnej spolupráce, tých správnych stretnutí, načasovania i dávky šťastia.
Až keď si naozaj začnete budovať svoj sen, ten svoj naozaj veľký sen, pochopíte, že nič nie je zadarmo. Zatiaľ nie som v stave, kedy môžem s istotou povedať, že mi to vyjde a ja pri tom pracovne zostanem, i keď vlastne pri tom zostanem tak či tak. Zamilovala som si písanie blogu. Som tá a vždy som bola tou, ktorá sa venovala svetu, ktorý nie je tak ľahko uchopiteľný. Verím, že nech sa udeje čokoľvek, bude to pre mňa dobrá životná lekcia.
Kde beriete inšpiráciu na články?
Inšpirácia prichádza sama. Tej je vždy dosť, to je jediné, o čo sa v živote nebojím. Vždy jej je dostatok. Články neplánujem. Jednoducho príde inšpirácia a ja ju musím zo seba dostať von. Iné články sú zasa zdieľanie mojich skúseností a zážitkov. Sama sa k niektorým článkom vraciam a pripomínam si, čo som napísala, keď bola inšpirácia na určitú tému a ten správny aha moment. Blog je taký môj zápisník a sprievodca. A zároveň mi slúži aj na sebaanalýzu. Písanie mi tiež pomáha rozvíjať schopnosť vyjadrovať rôzne emócie a ťažko opísateľné zážitky. Je to taká tvorivá terapia alebo liečivá kreativita.
veštenie
Zdroj: pexels.com
Na blogu máte časť určenú aj na čary, ktoré by mali napríklad pritiahnuť partnera. Sú to vaše autorské “recepty”? A fungujú?
Áno, sú to moje recepty a odskúšané. Ale ako píšem na blogu, ak nie sme pripravení na to, o čo žiadame, kúzla fungujú, ale po svojom. Zošlú nám situácie alebo v nás otvoria témy, ktoré nemáme vyliečené či spracované. A tak namiesto princa na bielom koni príde očistná depka kvôli bývalému priateľovi, ktorému sme napríklad stále neodpustili, a tak nie sme pripravené ísť ďalej do niečoho lepšieho. A niekedy nám kúzla zošlú tú správnu knihu, kde pochopíme, čo nás brzdí na ceste k našim snom.
Neverte na instantné riešenia, tie nefungujú v žiadnej oblasti života. To, že si čarujem, znamená, že som ochotná pravdivo komunikovať s tým, čo ma presahuje, a pracovať na svojom sebarozvoji. Niekto má rád logiku koučovania, ja si rada robím život čarovným, a preto si čarujem. Neznamená to však, že žijem dokonalý život. To ani náhodou. A okrem toho sa neustále nechávam inšpirovať najmä inými ženami. Aktuálne sa mi páči česká vzťahová inšpirátorka Eva Kavková a milujem americkú vzťahovú koučku Rori Raye.
veštenie
Zdroj: pixabay.com
Sú podľa vás veštci, ktorých vidíme na televíznych obrazovkách, dôveryhodní, alebo ľudia zbytočne míňajú peniaze?
Osobne s nimi nemám skúsenosť. Úplne by som to nezavrhovala, ale ani neodporúčala. Sama som si dala veštiť asi trikrát. Dvakrát to nebolo nič moc, ale páči sa mi, ako veští Coreyemmah, česká čarodejnica asi v mojom veku. Používa psychológiu a má zdravý zmysel pre realitu. S jej výkladom kariet som bola spokojná. Najčastejšie si však vykladám sama, ale vždy je to o tom, čo by som mala pochopiť a uvidieť v novom svetle. Vykladať si budúcnosť je veľmi neisté a hlavne stresujúce. Dôležitá je prítomnosť, ktorá jediná umožňuje niečo reálne zmeniť. Neponúkam veštenie ako službu, ale na mojom blogu sa rada delím o inšpirácie, ako si vyložiť karty sama pre seba.
Každý môže navštíviť regresného terapeuta, ktorý mu pri plnom vedomí pomôže si spomenúť buď na niečo z detstva, z prenatálneho vývoja alebo i z minulého života.
Píšete, že v minulom živote ste boli mníškou. Ako to viete?
V tom článku opisujem svoju skúsenosť a víziu. Nie, nemám na to dôkaz a nezáleží na tom, čo si kto o tom myslí. Sú to moje zaujímavé skúsenosti, ktoré prišli samy. A zapadajú do môjho životného príbehu. Mne sa to zvyčajne udeje tak, že príde spomienka, ktorú vidím, ako keď si premietame, čo sa nám v noci snívalo. Len s tým rozdielom, že cítite, že ste tou osobou boli, a tak ste žili. V jednom okamihu, možno pár sekúnd, zrazu viete veľa informácií a svoj dávny príbeh. Veľakrát i vidíte seba v inom tele. Znie to možno senzačne, ale keď to príde, je to ako rozpamätanie si na niečo, čo bolo veľmi dávno.
Ženy môžu zmeniť svet. Zdroj: pixabay.com
Môžu všetci zistiť, čím kedysi boli?
Ja som sa o to nikdy neusilovala, prišlo to samo. Ale každý môže navštíviť regresného terapeuta, ktorý mu pri plnom vedomí pomôže si spomenúť buď na niečo z detstva, z prenatálneho vývoja alebo i z minulého života. Mne sa to samo od seba otvorilo za posledné tri roky a prišlo viacero spomienok. A táto nová doba tomu nahráva. Každý, kto sa úprimne zaoberá sám sebou a životom, skôr či neskôr zažije niečo vedecky nevysvetliteľné, aby začal veriť viac sebe ako systému, ktorý nás chce držať v otroctve a v nevedomosti.
Čo považujete za najväčší problém dnešnej spoločnosti?
Ako ľudstvo i ako jednotlivci máme v dnešnej dobe všetky problémy, aké len existujú. Ja sa však rada zameriavam na témy ženského a mužského princípu ako na cestu riešenia mnohých problémov. Ženy môžu zmeniť svet. Nie tým, že budú preberať mužské role, emocionálne tvrdnúť a deformovať svoju prirodzenú krásu. Ale práve tak, že sa vrátia k svojej citlivosti, obnovia ju a prestanú sa pre ňu podvedome podceňovať. Až potom sa začnú prebúdzať silní muži. Inak to nejde. Za lásku vo svete sme zodpovedné predovšetkým my ženy. Ale ani to nejde z večera do rána. Avšak verím, že to stojí za to. Vždy, keď si dovolím byť čo najviac vo svojej prirodzenej ženskej energii, vráti sa mi pocit zmyslu života. A tomuto sa teraz najviac a neustále učím.
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií