fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tvoje vetry sú prevenciou v boji s rakovinou i inými ochoreniami!

Máte tip? napíšte nám mailom

Kto prdí, zdravie si tvrdí.

To, čo vraví toto slovenské príslovie, nevzniklo len tak. Podľa posledného výskumu je prdenie prospešné nielen pre teba, ale i pre tvoje okolie. Vetry (“prdy”) údajne môžu napomáhať v boji s rakovinou, ale i inými ochoreniami.

Sírovodík je vo veľkej dávke toxický, no dávka obsiahnutá v ľudských plynoch je zdraviu prospešná. Práve táto malá dávka sírovodíku vypustená do ovzdušia môže byť prevenciou pri rakovine, demencií či srdcovom infarkte. Výskumníci sa teraz snažia využiť túto informáciu k výrobe lieku, ktorý by obsahoval sírovodík z vetrov, prdu.

Presnejšie, chcú využiť tento prirodzený proces ľudského tela k získaniu zlúčeniny s lekárskym názvom AP39. Tá obsahuje veľmi malé množstvo sírovodíku, ktoré môže bojovať s rôznymi ochoreniami.

Takže, ak si nabudúce na verejnosti prdneš, môžeš to pokojne odôvodniť tým, že to robíš pre zdravie ľudstva. Alebo jednoducho preventívne zazdieľaj, či pošli tento článok a oboznám s touto informáciou svoje okolie.

 

Zdroj: blesk.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií