Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vianoce sú za rohom a vy pre neho ešte nemáte darček? Skúste toto!

Hľadáte na poslednú chvíľu darček na Vianoce pre svojho partnera? Poradíme vám. A verte, že spravíte veľkú radosť malému chlapcovi, ktorý sa ukrýva v duši každého muža.

Začneme príbehom, ktorý sa v mnohých podobách môže prihodiť každej z nás.

Katka smutne sedela v kaviarni nákupného centra nad chladnúcou kávou. Okolo nej prúdili ľudia s taštičkami v rukách, nakupovali vianočné darčeky. Aj Katka sa vybrala na takého nákupy na poslednú chvíľu. Len jej úplne došla inšpirácia, čo svojmu mužovi tento rok pod stromček podarovať. “Dokelu aj s tými chlapmi, keď všetko majú,” si myslela chmúrne . “A čo nemajú, kúpili si nedávno počas Black Friday.” Aj Roman, jej manžel, kúpil telku o kus väčšiu ako aktuálne mali doma, hlavne, že ide o „smart“ telku. Tak čo s ním? Technike nerozumela, holenie si zaobstará sám. Vlastne nevedela, čo hľadá. Na objednávanie vecí z internetu už nie je čas, už by pravdepodobne nič nestihli doručiť.

Tu zrazu jej myšlienky prerušil mužský smiech. Hneď pri vedľajšom stole sa usadili dvaja kamaráti na vianočných nákupoch pre manželky. Smiali sa a zjavne sa na niečom dobre bavili. “Pamätáš sa, ako som minulý rok na tej formule išiel takmer tristo a potom som skoro vyletel z dráhy? To keď inštruktor videl, aj tie vlasy sa mu zježili, čo nemal,” uchechtával sa jeden. “Všetci tam skoro vyleteli z kože, to bolo to najlepšie, čo som zažil…” “No a po týchto Vianociach sa chystáš niekam?” “Neviem, ale dúfam, že Vanda niečo vymyslí. Sám by som si tieto srandičky nekúpil, ale keď mi ich dáva pod stromček, prečo si to neužiť?”

Katka vedela, že sa nepatrí počúvať cudzie rozhovory, ale ono sa to ani nedalo nepočuť. Tak nastražila uši ešte viac. A do mysle sa jej pomaly vkradla spásonosná myšlienka. Čo keby si aj Roman našiel pod stromčekom jazdu na formule? Veď jazdí ako Fittipaldi, určite by si to užíval. Alebo nejaký iný adrenalín… Veď to je geniálny nápad! Rýchlo do seba hodila kávu, zaplatila a trielila domov. Tento plán si vyžaduje chvíľku surfovania na internete. Bola si však istá, že trafí na správnu strunu a v duchu jasala.

Ako sa rozhodnete?

A čo vy? Stále rozmýšľate, aký darček na poslednú chvíľu vymyslieť pre svojho partnera? Zážitkový dar v mnohom predbehne vecný. Je to preto, lebo človek si oveľa ľahšie a silnejšie zapamätá emóciu. Čím silnejšia emócia, tým silnejšia bude pamäťová stopa.

Ponúkame vám niekoľko rád, ako vybrať ten najlepší zážitkový darček, ako ho našiť na vášho chlapa a pritom neminúť svoj mesačný rozpočet.

Výber zážitkov, ktoré je možné darovať, je dnes široký. Vždy je dobré zvážiť, akú má váš partner prácu, či je skôr akčný typ alebo uprednostňuje ležanie na gauči.

Pre milovníka rýchlych áut

Muži zvyčajne vášnivo a radi šoférujú. Vyberte pre toho svojho školu šmyku, jazdu na off roadoch alebo štvorkolkách v náročnom teréne. Obľúbená je aj jazda na formule alebo Ferrari na pretekárskych okruhoch. Ceny sa pohybujú od 20 eur za jazdu obrneným transportérom po približne 170 eur za jazdu na formule.  

Pre milovníka lietadiel

Vo vzduchu si môže váš milovník lietadielok a aeronautiky užiť vyhliadkové lety, paragliding, tandemové zoskoky alebo let balónom. Pre akčnejších pánov je k dispozícii aj let vetroňom alebo let stíhačkou. Prípadne si môže vyskúšať, aké je to byť pilotom – staňte sa pilotom na skúšku. Zaplatíte približne 50 eur za let rogalom, až po viac ako 800 eur za let stíhačkou.

Ak váš partner pracuje fyzicky

Ľudia, ktorí sa unavia v práci, ocenia oddychový darček. Víkendový pobyt v SPA, relaxačný pobyt v pivných kúpeľoch alebo thajská masáž? Ceny sa pohybujú od cca 20 eur za masáž po niečo cez 200 eur za pobyt s pivným kúpeľom. Obľúbené sú aj zážitkové kurzy. Vybrať si môžete od pohodových kurzov varenia, až po adrenalínové kurzy streľby a prežitia.

Muž so sedavým zamestnaním

Mužovi, ktorý má sedavé zamestnanie za volantom či pri počítači a potrebuje zmenu, ulahodíte adrenalínovým zážitkom vo vzduchu či na vode. Prípadne ho potešia streľby z ručných zbraní alebo jazdy na bojových vozidlách. Na chvíľku sa z neho stane akčný hrdina

Netradičné zážitky

Veľkú obľubu si našli netradičné aktivity, ako sú únikové hry spolu s indoorovými aktivitami. V tomto období je populárne napríklad indoor lyžovanie

Dobrou správou je, že veľkú časť z týchto zážitkových darčekov si môžete vychutnať ako pár, vo dvojici. Ak si nie ste isté, čo by bolo to najvhodnejšie, najlepšou voľbou bude univerzálny poukaz

Voľba, či dáte svojmu partnerovi pod vianočný stromček zážitok alebo predmet, je na vás. Ak sa rozhodnete, že idete do zážitkov, kliknite tu.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií