fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Victoria’s Secret predstavuje svoju prvú modelku veľkosti 42

Máte tip? napíšte nám mailom

Niekoľko mesiacov po predstavení prvého transgender modelu uviedla Victoria’s Secret svoju najnovšiu kolekciu v rámci ktorej predstavila svoju prvú modelku “väčšej veľkosti” . Ali Tate Cutler je stelesnením malého víťazstva pre všetky ženy plnších tvarov.

Priemerná veľkosť oblečenia, ktoré nosia žieny v Amerike a v Európe je 42. Napriek tomu však väčšina veľkých značiek oblieka svoje najnovšie modely ženám s veľkosťou 34 a 36. Niet sa čo diviť, že obyčajné ženy sa búria a nakupujú oblečenie tam, kde im nikto neukazuje, že nosia väčšiu veľkosť.

Zmena pohľadu na ženy

Našťastie, svetoznáma značka spodnej bielizne Victoria’s Secret sa rozhodla zmeniť myslenie a predstavovanie svojich modelov a na svoju show zamestnala prvú modelku, ktorá nosí veľkosť 42.

Po diskusiách o spodnom prádle značky Victoria’s Secret, ktoré sa týkali výberu modeliek v jej kampaniach, oznámila táto svetoznáma značka ešte minulý rok 4. októbra svoju spoluprácu so značkou spodného prádla Bluebella. Pri tejto príležitosti a prvýkrát vo svojej histórii sa rozhodli medzi svoje modelky priviesť modelku s veľkosťou 42. Práve ňu predstavitelia Victoria’s Secret označujú ako múzu všetkých.

Kto je nová modelka

Ali Tate Cutler je mladá žena, ktorá sa stala jednou z tvárí kolekcie značky spodnej bielizne navrhnutej v spolupráci s módnym domom Bluebella. Historický titul XL modelky, ktorý táto pekná brunetka získala, nosí Ali s hrdosťou.  „Nikdy som si nemyslela, že sa moja fotka objaví vedľa fotiek svetoznámych modelov a modeliek, ktoré som od detstva so zatajeným dychom sledovala.“ povedala Ali pre televíziu E! „Je to úžasné, cítim sa na vrchole sveta,“ dodala.

Victoria's Secret
@ali_tate_curtler

Nesprávne vyjadrenie zmenilo všetko

Spoločnosť Victoria’s Secret sa už niekoľko mesiacov mení a je pre ňu nesmierne dôlezité, aby prikladala omnoho väčší dôraz na obraz žien, ktoré tvoria našu spoločnosť. Ženy, ktoré sú matkami, partnerkami.

V novembri 2018 marketingový riaditeľ spoločnosti Ed Razek v rozhovore pre American Vogue uviedol, že Victoria’s Secret nikdy nenechá predvádzať svoje modely ženám plnších tvarov a v ich show tiež nikdy nevystúpia ani  transgender modely. Napriek nasledujúcemu ospravedlneniu, ktoré Victoria’s Secret a Ed Razek zverejnili na Twitteri sa vrejnosť proti značke vzbúrili a doslova zapálila sociálne siete odpovedaním na tieto vyjadrenia a ospravedlnenia. Od tohto incidentu značka spodného prádla prijala transgender manekýna Valentina Sampaio, aby ľudom ukázala, že sa skutočne zmýlili.

Nová modelka Ali Tate Cutler sa na spoluprácu pozerá skutočne pozitívne: „Mám pocit, že idú správnym smerom. Počúvajú svojich zákazníkov, ktorí žiadali vidieť viac žien rôznych tvarov a veľkostí.“

Toto vyjadrenie je jednoznačne skvelá správa nie len pre značku ako takú, ale aj pre všetky ženy.

Čítajte tiež: 

Fanúšička Kate Middleton sa za 13 eur oblieka rovnako ako ona

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií