Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Victoria’s Secret predstavuje svoju prvú modelku veľkosti 42

Niekoľko mesiacov po predstavení prvého transgender modelu uviedla Victoria’s Secret svoju najnovšiu kolekciu v rámci ktorej predstavila svoju prvú modelku “väčšej veľkosti” . Ali Tate Cutler je stelesnením malého víťazstva pre všetky ženy plnších tvarov.

Pokračovanie pod reklamou

Priemerná veľkosť oblečenia, ktoré nosia žieny v Amerike a v Európe je 42. Napriek tomu však väčšina veľkých značiek oblieka svoje najnovšie modely ženám s veľkosťou 34 a 36. Niet sa čo diviť, že obyčajné ženy sa búria a nakupujú oblečenie tam, kde im nikto neukazuje, že nosia väčšiu veľkosť.

Zmena pohľadu na ženy

Našťastie, svetoznáma značka spodnej bielizne Victoria’s Secret sa rozhodla zmeniť myslenie a predstavovanie svojich modelov a na svoju show zamestnala prvú modelku, ktorá nosí veľkosť 42.

Po diskusiách o spodnom prádle značky Victoria’s Secret, ktoré sa týkali výberu modeliek v jej kampaniach, oznámila táto svetoznáma značka ešte minulý rok 4. októbra svoju spoluprácu so značkou spodného prádla Bluebella. Pri tejto príležitosti a prvýkrát vo svojej histórii sa rozhodli medzi svoje modelky priviesť modelku s veľkosťou 42. Práve ňu predstavitelia Victoria’s Secret označujú ako múzu všetkých.

Kto je nová modelka

Ali Tate Cutler je mladá žena, ktorá sa stala jednou z tvárí kolekcie značky spodnej bielizne navrhnutej v spolupráci s módnym domom Bluebella. Historický titul XL modelky, ktorý táto pekná brunetka získala, nosí Ali s hrdosťou.  „Nikdy som si nemyslela, že sa moja fotka objaví vedľa fotiek svetoznámych modelov a modeliek, ktoré som od detstva so zatajeným dychom sledovala.“ povedala Ali pre televíziu E! „Je to úžasné, cítim sa na vrchole sveta,“ dodala.

Victoria's Secret
@ali_tate_curtler

Nesprávne vyjadrenie zmenilo všetko

Spoločnosť Victoria’s Secret sa už niekoľko mesiacov mení a je pre ňu nesmierne dôlezité, aby prikladala omnoho väčší dôraz na obraz žien, ktoré tvoria našu spoločnosť. Ženy, ktoré sú matkami, partnerkami.

V novembri 2018 marketingový riaditeľ spoločnosti Ed Razek v rozhovore pre American Vogue uviedol, že Victoria’s Secret nikdy nenechá predvádzať svoje modely ženám plnších tvarov a v ich show tiež nikdy nevystúpia ani  transgender modely. Napriek nasledujúcemu ospravedlneniu, ktoré Victoria’s Secret a Ed Razek zverejnili na Twitteri sa vrejnosť proti značke vzbúrili a doslova zapálila sociálne siete odpovedaním na tieto vyjadrenia a ospravedlnenia. Od tohto incidentu značka spodného prádla prijala transgender manekýna Valentina Sampaio, aby ľudom ukázala, že sa skutočne zmýlili.

Nová modelka Ali Tate Cutler sa na spoluprácu pozerá skutočne pozitívne: „Mám pocit, že idú správnym smerom. Počúvajú svojich zákazníkov, ktorí žiadali vidieť viac žien rôznych tvarov a veľkostí.“

Pokračovanie pod reklamou

Toto vyjadrenie je jednoznačne skvelá správa nie len pre značku ako takú, ale aj pre všetky ženy.

Čítajte tiež: 

Fanúšička Kate Middleton sa za 13 eur oblieka rovnako ako ona

 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií