Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Video: Kysuce zasiahla silná búrka. Zaplavilo ulice aj domy

Búrky, ktoré vznikli na našom území v poobedňajších hodinách okolo 15.00 hod., úradujú aj v týchto chvíľach najmä na severe našej krajiny v hornatejších oblastiach.

Intenzívne búrky zasiahli aj Kysuce a priniesli do oblasti množstvo zrážok. Čadca sa za pár minút ocitla „pod vodou“, pričom sa voda valila ulicami.

Zaplavené ulice spôsobovali hlavne komplikácie v doprave. Autá museli spomaliť a opatrene prechádzať, pričom pre vodičov nebolo jednoduché rozoznať cestu od chodníka.

Intenzívne búrky na Kysuciach utíchli včera pred 20.00 hod. a priniesli množstvo zrážok. Na stanici Čadca – Čierňanka spadlo v priebehu jednej hodiny 23,5 mm zrážok a za 24 hodín až takmer 50 mm.

Hasiči v okrese Čadca uskutočnili už 24 výjazdov v súvislosti s dnešnými búrkami, pričom odčerpávali najmä vodu zo zatopených pivníc a dvorov a odstraňovali aj popadané stromy a konáre z ciest.

S búrkami a zrážkami treba dnes na našom území počítať do neskorších večerných hodín.

[sc name=“imeteo_zdroj“ ]

Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií