fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO Aj zvieratá majú city: Mačka plače nad mŕtvymi mačiatkami!

Máte tip? napíšte nám mailom

Zranená mačka plače nad mŕtvymi mačiatkami a takmer sa nehýbe. Dokážu jej lekári pomôcť? Záchranná akcia vyústila do nečakaného konca.

Náhodný vodič si počas daždivej noci všimol, že pod jeho autom je schúlená čierna mačka. Spodok svojho tela mala nasiaknutý neznámou kvapalinou a sotva sa hýbala. Okolo nej ležali telíčka dvoch mŕtvych mačiatok, ktoré pravdepodobne porodila predčasne.

Hýbať sa začala až vtedy, keď privolaná veterinárka mačiatka ohľaduplne vzala a zabalila do plienky. Dovtedy sa nepohla celé hodiny aj napriek tomu, že jej ponúkali jedlo. Hoci bola vyčerpaná, záchranári museli konať opatrne, aby ju nevyplašili.

mačka plače nad mŕtvymi mačiatkami
Zdroj: youtube.com

Hrozilo, že mačiatka v nej uviazli

Na videu mačka plače nad mŕtvymi mačiatkami. Okrem toho, že ich porodila predčasne, zjavne mala aj nehodu. Potvrdilo to krívanie na zadné labky. Ďalej hrozilo aj to, že zvyšné mačiatka sa jej zasekli počas pôrodu v tele, čo robilo záchrannú akciu ešte urgentnejšiu.

Akciu sťažoval silný dážď a autá, ktoré v jednom kuse prechádzali cez cestu. Aj napriek tomu sa mačku podarilo chytiť. Neprejavovala žiadne známky agresie, a to počas celého odchytu, prevozu a dokonca aj počas vyšetrení. Veterinárka obdivovala zviera za jej pokojnú a pokornú povahu.

Vďaka röntgenu lekárka zistila, že v tele zvieraťa už nie sú žiadne mačiatka. Snímok však odhalil zlomeniny na stehenných kostiach. „Jej zadné nohy a celý koniec tela musel do niečoho poriadne vraziť. Pravdepodobne mala autonehodu. Presne tá mohla byť spúšťačom predčasného pôrodu, čo znamená, že mačiatka porodila priamo na ulici,“ vysvetlila situáciu veterinárka.

Prečítajte si tiež:
V Londýne zatkli ženu, ktorá údajne zabila 8 bábätiek!

https://youtu.be/7ZXuUIov4eU

Mačka si prisvojila cudzie mačiatko

Pred operáciou nôh musela mačka nabrať energiu. Nechcela však nič zjesť. Snažili sa jej pomôcť aj relaxačným kúpeľom, ktorý prekvapivo prijala a zachovala si svoj pokoj. „Vôbec neodmietala ľudský dotyk. Bola taká krotká, že som ju mohla pokojne okúpať. Možno je to kvôli tomu, že je na ľudí zvyknutá a niekde má svoju rodinu,“ vysvetľovala veterinárka ďalej.

Kompetentní sa preto rozhodli vyhľadať majiteľov na mieste jej nálezu. Nikto sa k nej ale neprihlásil. Po úspešnej štvorhodinovej operácii bola mačka z najhoršieho vonku. Lekári sa rozhodli dať jej darček. Nedávno našli opustené, ešte slepé mačiatko, a tak ho skúsili uložiť k nej. Na prekvapenie všetkých, po chvíli si ho prisvojila a začala ho lízať a umývať.

Už má svojho majiteľa

mačka plače nad mŕtvymi mačiatkami
Zdroj: youtube.com

„Keďže mačiatko potrebuje mamu a smutná mama zo straty svojich mačiatok tiež potrebuje potechu, rozhodli sme sa, že by bolo skvelé, keby sa spoznali, “ rozprávala o zážitku lekárka. Príbeh zakončuje muž, ktorý mačku našiel pod svojim autom a privolal pomoc. V závere totiž navštívil veterinárnu kliniku s úmyslom adoptovať si ju.

Prečítajte si tiež:
Vegánstvo: 100-ročný kardiochirurg prehovoril, prečo žije týmto životným štýlom už 50 rokov!

„Verím v osud, že my dvaja máme byť spolu. Preto si myslím, že by bolo lepšie, keby som sa o ňu postaral. Po rozhovore s mojou priateľkou som prišiel k záveru, že by som si ju chcel adoptovať,“ vysvetľuje mladý muž. „Som rád, že operácia bola úspešná. Chcem si ju zobrať domov čím skôr.“

O tom, že zvieratá majú city, svedčí aj mačka, ktorá strávila rok pri hrobe svojej majiteľky.

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií