fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Matovič so slzami o Pente: „5000 zbytočných úmrtí ročne!”

Igor Matovič patrí k ľuďom, ktorí sa snažia bojovať s korupciou. Aj keď sú jeho metódy neobvyklé, získava si čoraz viac priaznivcov. Dnes sa nám prihlásil z ďalekého Cypru so slovami, že do basy nepatrí len Počiatek, ale aj majiteľ Penty.

Máte tip? napíšte nám mailom

Igor Matovič na Cypre

Nie je to tak dávno, čo sa Igor Matovič objavil v Cannes. Na plot vily Jána Počiatka tu nalepili plagát „Majetok Slovenskej republiky“ a líder Obyčajných ľudí sľúbil, že Počiatek o svoj majetok určite príde. Matovič, ktorý sa nebojí robiť to, čo sa mu zachce, dnes vysielal video  z Cypru. V tomto videu vystúpil spoločne s Eduardom Hegerom a Marekom Krajčim. Vyhlásil, že chce Slovákom ukázať, kde skončilo  400 miliónov, ktoré mala vytunelovať Penta. Obyčajní ľudia stáli vo vchode bytového domu v Limassolu na juhu Cypru pred schránkami firiem patriacich Pente a padol tiež sľub, že šéf Penty Jaroslav Haščák skončí vo väzení.

https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/videos/226224758539549/

Korupcia zabíja

Igor Matovič hovorí o tom, že korupcia zabíjachýbajúce milióny v zdravotníctve stoja ročne tisíce nevinných ľudských životov. Vo videu prichádzajú k pomerne ošarpanej budove, kde má mať Penta svoje schránkové firmy. Na niekoľkých schránkach je zoznam firiem vrátane Dôvery alebo Svetu zdravia, ktoré patria tejto finančnej skupine. Podľa oficiálnej revízie výdavkov na zdravotníctvo z októbra 2019, materiálu Ministerstva financií, sa dočítate o tom, že hlavným ukazovateľom stavu nášho zdravotníctva je úmrtnosť odvrátiteľná zdravotnou starostlivosťou. Dôležitá je pri nich včasná a efektívna liečba, ktorá sa však na Slovensku mnohým pacientom nedostane. Ak by sa zdravotníctvo dostalo na vyššiu úroveň, zachránilo by to minimálne 5000 ľudí ročne.

Korupcia zabíja … vykradli 400 miliónov zo zdravotníctva … a 5 tisíc ľudí ročne zbytočne zomiera:

Zveřejnil(a) OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti dne Neděle 16. února 2020

Obvinil SMER

Líder OĽANO Igor Matovič poukázal na fakt, že za 12 rokov vlády strany SMER umrelo zbytočne okolo 60 000 ľudí. Boli to tí, ktorí nedostali včasnú a adekvátnu liečbu. V roku 2009 sa spojila poisťovňa Dôvera s poisťovňou Apollo a strana SMER im mala poskytnúť prostredie na to, aby zo zdravotníctva zmizlo 400 miliónov eur, ktoré pochádzajú z odvodov poistencov. Tieto peniaze si následne preniesli na Cyprus a nemusia tak platiť žiadne dane. Nechýba ani pripomienka kauzy Gorila, kde sa Róbert Fico rozpráva s Jaroslavom Haščákom o vplyve Penty na naše zdravotníctvo. Biznis mal dohodnúť už zosnulý Pavol Paška, ktorý mal v SMER-e aj v zdravotníctve výrazný hlas. Najmä fanúšikovia tejto politickej strany jasajú a tešia sa, že Igor Matovič má guráž pustiť sa do káuz, ktoré iní prehliadajú.

Prečítajte si tiež:
Silný vietor dnes zabíjal. Zahynul len 14-ročný chlapec z Nitry

https://www.instagram.com/p/B8n9jvanRQ_/

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/top-10-zaujimavosti-o-robertovi-ficovi-ktore-by-mal-kazdy-vediet/

Zdroj: Facebook OĽANO

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií