fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Na Slovensku sneží, pozrite si prvé zábery

V uplynulých dňoch sme vám prinášali zasnežené zábery z Aĺp, alebo aj zo susednej Českej republiky. Tunajších milovníkov zimy, ale najmä snehu, určite poteší informácia, že sneží už aj na Slovensku.

Máte tip? napíšte nám mailom

Deje sa tak na druhom najvyššom vrchu Tatier – Lomnickom štíte. V nadmorskej výške 2633 metrov panuje zamračené počasie, pričom teploty sa držia okolo nuly. Množstvo snehu nie je ešte veľké. Za pár hodín nasnežilo okolo 4 cm a stále sneží.

Snímka obrazovky o
Lomnický štít

Aj to však dokáže potešiť. Sneženie na vrcholoch Tatier sa pritom očakáva aj v ďalších dňoch. Nie je preto vylúčené, že množstvo snehu bude pribúdať. V uplynulých dňoch snežilo aj u našich západných susedov. Na Šumave v Česku namerali cez víkend až 17 cm nového snehu.

Išlo tak o najskoršie sneženie od roku 2002. Ako v rozprávke to cez víkend vyzeralo v Alpách. Tie sneh doslova zasypal, keď ho miestami napadalo až pol metra.

Lomnický štít live 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií