fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Neďaleko Slovenska vyčíňalo tornádo. Spôsobilo obrovské škody

Dedinou Velyka Oleksandrivka na Ukrajine sa pred pár dňami prehnalo tornádo. Spôsobilo obrovské škody, keď poškodilo niekoľko stoviek domov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Tornádo kategórie EF-2 sa prehnalo neďaleko 300 tisícového mesta Cherson. To leží na juhu Ukrajiny, pričom je dôležitým prístavom na brehu Čierneho mora a rieky Dneper.

Tornádo vyčíňalo len 10 minút, ale napáchal množstvo škôd. Prehnal sa piatimi ulicami mesta, pričom poškodil vyše 300 domácností. Pre úplnosť doplníme, že nárazy vetra pri kategórii EF-2 môžu dosahovať 178-217 km/h.

Zruinovaná skončila aj miestna škola. Vyše tisíc rodín zostalo kvôli tornádu bez plynu a elektriny.

V Odese zas vyčíňal silný vietor. Ten takmer zmietol do mora niekoľko ľudí, ktorí boli v tej chvíli na nábreží Langeron.

Našťastie, ani v jednom z prípadov nedošlo k obetiam na životoch. Úrady hlásia len jedného zraneného, ktorého previezli do miestnej nemocnice.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií