fbpx
Video: Patrick je hrdina aj anjel v jednom. V Afrike zachraňuje životy zvierat a nič za to nechce

Video: Patrick je hrdina aj anjel v jednom. V Afrike zachraňuje životy zvierat a nič za to nechce

Dobrí ľudia ešte existujú. Muž sa rozhodol, že pomôže zvieratám v Afrike. Ako zachraňuje ich životy?

Farmár menom Patrick Killonzo Mwalua sa rozhodol vykonať skutočne obdivuhodný čin. Pre zvieratá v národnom parku Tsavo West, ktorý sídli v Keni, prináša tisíce litrov vody. Zvieratká v dôsledku extrémneho sucha trpia dlhodobým smädom. Patrick im pomáhal aj so svojou priateľkou Ninou Poletti a niekoľkokrát týždenne im nosil 3000 litrov vody.

Zdroj: facebook.com/Patrick Kilonzo Mwalua
Nezištná pomoc pre zvieratá aj prírodu. Zdroj: facebook.com/Patrick Kilonzo Mwalua

Anjel aj hrdina

Táto myšlienka pomoci sa u neho zrodila vtedy, keď na vlastné oči uvidel, že sa v parku nenachádza žiadna voda. Bez nej život nie je možný, tak sa rozhodol, že zvieratám pomôže. Aby inšpiroval k takémuto šľachetnému činu aj iných ľudí, rozhodol sa navštíviť miestne školy.

Upovedomuje žiakov o tom, aké je dôležité starať sa o zvieratá, o prírodu, pretože toto dedičstvo si musíme chrániť, a nie ho devastovať. Patrick tvrdí, že zvieratá si na neho aj na jeho prísun vody zvykli. Dokonca sa na jednom mieste pri vode zhromaždilo až 500 byvolov. Táto aktivita vyvolala na sociálnych sieťach skutočný ošiaľ a Patricka považujú za ozajstného hrdinu.

Zdroj: Ladbible.com, youtube.com

Zdroj titulnej foto: facebook.com/Patrick Kilonzo Mwalua

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Najväčší nájdený diamant za posledných 100 rokov. Hádaj koľko karátový!
Google+ Linkedin
Žaneta Kováčiková

I keď študujem Marketingovú komunikáciu, už od začiatku ma to vďaka predmetu onlinovej žurnalistiky, lákalo písať články. Zameriavam sa na oblasť lifestylových článkov. V minulosti som pracovala v marketingovej agentúre ako social media pracovník a copywriter.