fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Povodne na našej rieke priniesli hromadu odpadkov z Ukrajiny

Rieka Tisa je plná plastového odpadu, ktorý priniesli povodne z Ukrajiny a z Rumunska. V Maďarsku rieku už začali čistiť od hromady odpadu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Rieka Tisa, ktorá na úseku 5 kilometrov prechádza aj Slovenskom a tvorí hranicu s Maďarskom, je v pohraničných oblastiach plná plastového odpadu, ktorý sa naplavil z Ukrajiny a Rumunska.

Odpadky sa do rieky dostali po povodniach, ktoré dvíhali hladiny riek pred pár dňami. V maďarskej obci Tiszabecs pri hraniciach s Ukrajinou sa rieka Tisa dvihla o 1,5 metra a v meste Vasárosnamény zaznamenali nárast hladiny až o 3 metre.

Maďarskí aktivisti a vodohospodári počas včerajšieho dňa čistili rieku od prevažne plastového odpadu. Okrem plastu prevažovalo aj sklo, naplavené konáre či rôzne drobné predmety.

Vyzbierali spolu až 911 kubických metrov zmiešaného odpadu.

Podľa informácií generálneho riaditeľstva pre vodné hospodárstvo bola väčšina plávajúceho odpadu na rieke Tisa odstránená. Aktuálne sa preveruje kvalita vody.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií