fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Slovenskom sa prehnalo tornádo! Napáchalo poriadne škody

V pondelok sa v oblasti východného Slovenska vyskytovali silné supercelárne búrky, ktoré produkovali krúpy s priemerom až niekoľkých centimetrov. Najextrémnejšia búrka sa vyskytla na Gemeri, kde zosadlo tornádo.

Máte tip? napíšte nám mailom

Takýto záver búrkovej sezóny na Slovensku asi nikto nečakal, informuje imeteo.sk. Gemerom sa totiž prehnalo tornádo, ktoré dalo do pozoru hasičov a poškodilo niekoľko rodinných domov. Po búrke v oblasti Gemera zasahujú hasiči.

Numerické modely predvídali, že počas pondelka je na Slovensku vysoké riziko výskytu supercelárnych búrok, čo sa aj potvrdilo. Na našom území ich vzniklo hneď niekoľko.

Supercela, ktorá zasiahla okres Vranov nad Topľou produkovala krúpy s priemerom až 4 centimetrov, ktoré spôsobovali škody. Najextrémnejšia búrka však zasiahla Gemer.

Okolo 15:30 sa nad Revúckou vrchovinou začala vytvárať supercelárna búrka, ktorá následne postupovala smerom k severovýchodu a zoslabla nad Hornádskou kotlinou.

Supercela priniesla nad Gemer taktiež veľké krúpy, ale priniesla aj extrémny jav, ktorý sa na Slovensku často nevidí a to tornádo.

Tornádo zasiahlo obec Gemerská Ves, kde zostali po búrke poškodené stromy, strechy a domy. Hasiči informovali, že tornádo spôsobilo škody na zhruba 100-metrovom páse.

Na videu, ktoré nám zaslal čitateľ vidieť lievik začínajúceho tornádo a následne tornádo, ktoré už pácha škody.

Prečítajte si tiež:
Minister Krajčí: Povinnosť absolvovať zubnú prehliadku vypadne zo zákona

Tornádo v obci na Gemeri poškodilo niekoľko striech, ktoré sa teraz hasiči snažia provizórne prekryť.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií