fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO Šofér spal za volantom idúceho auta: Nezobudilo ho ani hlasné trúbenie!

Máte tip? napíšte nám mailom

Video zachytáva spiaceho muža, ktorý sedí za volantom svojho vozidla značky Tesla, ktoré sa po ceste rúti rýchlosťou 90km/h.

Bolo by neuveriteľne pohodlnné a praktické cestovať autom a popri tom odpočívať : zapnúť motor svojho autonómneho auta, zaspať a zobudiť sa až pri príchode na miesto, svieži ako rybička. Predstava, ktorá láka mnohých z nás. No a podľa videa, ktoré zachytáva spiaci americký pár, jazdiaci v známom vozidle Tesla to už nie je len sen.

Video, ktoré natočill Dakota Randall, Američan z Massachusetts, hovorí samé za seba. Ako uviedol pre Bostonskú televíziu NBC10Pozrel som sa a videl som niekoho, kto vyzeral, že spí za volantom. Pomyslel som si:„ To nie je možné.“ Priblížil som sa k autu, aby som videl lepšie. Vodič mal sklonenú hlavu ku kolenám a spal. Auto bolo pravdepodobne v režime autopilot a išlo rýchlosťou približne 90 km/h.

Prečítajte si tiež:
V Singapure pribudne ďalšia skvelá inovácia. Známa trať sa v noci rozsvieti vďaka tejto vychytávke

Video, ktoré zverejnil Dakota na Twitteri, skutočne ukazuje to, čo tento Američan popisuje. Na zachytenie tejto neuveriteľnej scény však tiež značne riskoval. Autor videa tiež tvrdí, že niekoľkokrát trúbil, aby zobudil dvoch cestujúcich v elektrickom aute, ale nepohli sa.

Obrana Tesly

Po zverejnení videa výrobca zareagoval a na svojej webovej stránke zdôraznil, že: „Všetky nové vozidlá Tesla sú vybavené zariadením, ktoré bude v budúcnosti využívané na plne autonómnu jazdu takmer vo všetkých situáciách“, avšak vedenia vozidla počas spánky by možné byť nemalo.

„Zdá sa, že mnohé z týchto videí sú falošné alebo autormi pripravené ako vtip.“”Náš monitorovací systém pravidelne pripomína vodičom, aby sa sústredili a zakazuje používanie programu Autopilot v prípade ak ignorujú akékoľvek upozornenia a výstrahy. Majitelia spoločnosti Tesla prešli niekoľko miliónov kilometrov za použitia programu Autopilot a údaje z ich štvrťročnej správy o bezpečnosti vozidiel ukazujú, že vodiči používajúci program Autopilot majú menej nehôd ako tí, ktorí ho nepoužívajú,“, uvádza sa tiež vo vyhlásení.

„Pre vašu informáciu to nebol podvod, aspoň nie odo mňa, možno ľudia v aute predstierali, že spia, ale nie som si tým istý”, odpovedal Dakota Randall na Twitteri.

Prečítajte si tiež:
Presláviť sa dá rôzne, no týchto 6 ľudí preslávila ich bizarná smrť!
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií