fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Výbuch sopky v národnom parku na Kostarike

Výbuch sopky: Rincón de la Vieja je komplex vulkánov v národnom parku na Kostarike, kde včera došlo k erupcii jednej zo sopiek.

Máte tip? napíšte nám mailom

Včera o 10.16 hod. došlo k erupcii sopky v komplexe Rincón de la Vieja na Kostarike. Sopka vychrlila popol do výšky 1 500 metrov.

Vyhodený sopečný materiál dosiahol výšku okolo 300 metrov nad kráterom. Vytvoril sa oblak dymu a popola, ktorý stúpal do výšky 1 500 metrov, uviedlo Vulkanické a seizmologické observatóriu na Kostarike.

Neexistujú žiadne správy o poklese popola alebo sírnom zápachu, uvádza sa v správe CNE.

Včera v skorých ranných hodinách okolo 5.30 hod. sa v komplexe Rincón de la Vieja vyskytlo niekoľko drobných erupcií, ktoré nepresiahli okraj kráteru. K veľkej erupcii sopky došlo o 10.16 hod., informuje kostarické observatórium.

Od marca do apríla bolo v tomto vulkanickom komplexe zaznamenaných najmenej 18 menších erupcií.

Národný park, kde sa sopka nachádza, je pre verejnosť uzatvorený do odvolania. Nebezpečenstvo stále pretrváva. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií