fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO vyvolalo šialenstvo: Ozbrojený robot útočí na ľudí!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na internete sa denne objavujú rôzne videá. Kým tie so psami a mačkami vyvolávajú úsmev a pohodu, niektoré pôsobia desivo a prinútia nás zamyslieť sa. Je ozbrojený robot útočiaci na ľudí realita alebo fikcia?

Ozbrojený robot strieľal na človeka

Ak hľadáte zaujímavé video, jedno by sme pre vás mali. Uvidíte v ňom vojenského robota, ktorý mieri zbraňou na človeka. Spôsobilo doslova šialenstvo okolo vývoja umelej inteligencie. Ľudia sa s panikou vyjadrovali o tom, že už ako ľudská rasa nie sme v bezpečí. V skutočnosti však bolo video so špeciálnymi efektami paródiou iných marketingových videí firmy, ktorá sa zaoberá vývojom robotov. Vo videu ľudia podrobujú animovaného ozbrojeného robota sérii testov a vidieť môžete streľbu na terče v púšti. Ozbrojený robot vie rozlíšiť medzi falošnou figurínou a živým ľudským terčom. Ľudia ho dokonca prinútili, aby zastrelil jedného zo svojich robotických psov.

Ošiaľ na internete

Podobné témy ľudí evidentne zaujímajú. Mnoho používateľov sociálnych médií zdieľalo video so správami, ktoré vyjadrujú znepokojenie a paniku nad zdanlivou schopnosťou robota obrátiť sa proti ľuďom. Video zdieľali aj popredné osobnosti na Twitteri, vrátane amerického stand-up komika a Joea Rogana. Snímka rozdelila ľudí na dva tábory. Mnoho používateľov Twitteru rýchlo upozornilo na skutočnosť, že tento scenár bol falošný. Video vytvorilo Corridor Digital, produkčné štúdio založené v Los Angeles, ktoré je známe svojimi virálnymi videami so silnými špeciálnymi efektmi. Iní používatelia sociálnych médií zdôraznili súčasnú hodnovernosť scenára a tiež poukázali na to, že to pokojne môže byť budúcnosť umelej inteligencie. Ozbrojený robot by sa tak stal hrozbou pre ľudí.

Prečítajte si tiež:
Rodrigo Alvez: Ľudský Ken sa stal... Barbie!

Video tohto druhu nie je prvé

Nebolo to prvýkrát, čo spoločnosť Corridor Digital vytvorila paródiu o robotoch. V júni tohto roka skupina vydala podobné video, ktorého časti vyzerali skoro rovnako ako od spoločnosti Boston Dynamics, ktorá sa vývojom robotov zaoberá. V aktuálnom videu dokonca napodobnili aj jej logo, preto paródia pôsobila dôveryhodnejšie. V ľuďoch vyvolala pochybnosti o tom, či to nemôže mať aj katastrofické následky. Čo ak sa hackeri dostanú k ovládaniu umelej inteligencie? Ozbrojený robot sa tak stane neovládateľným.

Prečítajte si tiež:

IKEA ponúka robotický nábytok, ktorý sa rozloží sám a ušetrí veľa miesta! Pozrite, ako táto novinka funguje

Zdroj: observers.france24.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií