fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO! Takto bude prebiehať testovanie: pracovník dá osobe papierovú vreckovku a vyzve ju, aby si išla vysmrkať nos a odkašľala si

Ozbrojené sily SR dnes na webovej stránke somzodpovedny.sk zverejnili video o priebehu testovania.

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa videa bude vstup na odberné miesto regulované príslušníkom policajného zboru, ktorý dohliada na verejný poriadok. Občania musia udržiavať dvojmetrové odstupy. Tie budú vyznačené na podlahe. K dispozícii bude aj informačný leták a následne testovaná osoba bude sledovať šípky, ktoré informujú o smere postupu na samotné odberné miesto.

Následne pristúpi k administratívnemu pracovníkovi, ktorému odovzdá občiansky preukaz alebo iný preukaz totožnosti. Pracovník si tieto údaje opíše. Potom každému testovanému pridelia číslo. Jedno číslo ostáva u administratívneho pracovníka a dva ústrižky si nechá testovaná osoba. Potom dá administratívny pracovník testovanej osobe papierovú vreckovku a vyzve ho, aby si išiel vysmrkať nos a odkašľal si.

Osoba si po skončení úkonu vydezinfikuje ruky a odovzdá identifikačné číslo pracovníkovi na samotnom odbernom mieste. Ten ju vyzve, aby si sňala rúško a vykoná odber. Po odbere zdravotnícky personál vykonáva všetky úkony potrebné na testovanie. V ďalšej miestnosti čaká testovaná osoba na výsledok.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj somzodpovedny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií