fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vieme ako vyzerá SMRŤ! Má bledomodrú farbu a odfotili ju vedci

Máte tip? napíšte nám mailom

Svet je už preskúmaný takmer dopodrobna a vedci dokážu vyriešiť záhadu za záhadou. Viacero záhad však súvisí s tým, čo môže čoskoro postretnúť aj nás.

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ako vyzerá smrť? Britskí biológovia pred niekoľkými rokmi sledovali, ako vyzerá umieranie. Ich pokus predvádzali na obyčajnom červovi. Zisťovali, ako prebieha odumieranie buniek a zistili, že to spúšťa zaujímavú reťazovú reakciu, ktorá môže viesť až k rozpadu väzieb medzi bunkami a tým pádom sa zrýchľuje rozpad celého organizmu.

Čo je najväčšou zaujímavosťou, pri umieraní nastalo modré žiarenie, ktoré je spôsobné nekrózou, ktorá v tele ničí vápnik. Aspoň tak sa píše v odbornom časopise PLoS Biology. Štúdiu, ktorá v časopise bola zverejnená, viedol David Gems z University College v Londýne.

smrť

Možno sme tak na stope nesmrteľnosti!

Čo je najdôležitejšie, lekári dokázali zablokovať prenášača takýchto informácií, čím zastavili umieranie! V praxi to znamená, že zbytok skúmaného červa nedostal informáciu o tom, že telo umiera, a tak žil ďalej. Vedcom sa tak podarilo oddialiť smrť, ktorá bola spôsobená infekciou, no nedokážu predísť smrti, ktorá by bola spôsobená napríklad vysokým vekom. Smrť vysokým vekom či napríklad infekciou sa tak môže líšiť. Predpokladá sa, že smrť vysokým vekom spustí hneď niekoľko mechanizmov, ktorým sa už zabrániť nedá.

Prečítajte si tiež:
Šokujúce snímky z röntgenu ukazujú ako na detský mozog vplýva láska: Rozdiely sú extrémne

 

Spôsob umierania cicavcov a červov by mal byť rovnaký. Modrá žiara, ktorú vedci objavili pri zomieraní rôznych buniek bola pozorovaná už niekoľkokrát.

 

Je veľmi zaujímavé, kam až vedci dokážu zájsť. 

 

Pozrite si video…

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií