fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOTO sú najinteligentnejšie zvieratá: Neuveríte, čím zabodovala ošípaná!

Príroda je skvostný čarodejník. Ak ste si mysleli, že inteligentný je len človek, tak ste sa skutočne mýlili.  Napríklad mnohé zvieratá sú možno oveľa viac múdre, akoby ste si mysleli. Ktoré to sú?

Máte tip? napíšte nám mailom

Medzi najinteligentnejšie zvieratá patrí havran, delfín, potkan, prasa, aj bonobo, uvádza portál Topdesať.sk. Portál o havranoch uvádza: „Havrany nie sú len temným symbolom spisovateľov. Ide o naozaj múdre a vynaliezavé zvieratá. Vedci poukazujú na to, že havran dokáže vnímať a chápať svoje okolie za pomoci logiky, ktorá niekedy presahuje aj schopnosti primátov. Dokáže riešiť úlohy, aby sa dostal k jedlu. Veľmi inteligentné sú tiež vrany – blízki druh havranovi.”

K ďalším inteligentným zvieratám patrí delfín, čo dokazuje aj správa od Discovery News. V nej je prezentované, že veľký mozog delfína je zložený pre podvedomie, aj emócie. V realite sú dokonca mozgy delfínov ešte viac štrukturálne komplexné ako ľudské.

Inteligentné zvieratá – Ktoré z nich poznáte?

Hoci potkan je verejnosťou skôr vnímaný negatívne ako pozitívne, najmä ako prenášač chorôb, v súčasnosti  patrí medzi najinteligentnejšie zvieratá na Zemi. Výskumníci tiež dokazujú, že aj keď potkany nepristupujú ku kognitívnym zadaniam formou stratégií, ktorými by sa inšpirovali od ľudí, sú úspešní. Dokážu tak reagovať vďaka vlastným vnemom a skúsenostiam.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Israa Seblani natáčala video v svadobných šatách, keď otriasla mestom Bejrút explózia

Inteligentné je tiež zviera bonobo, ktoré je známe ako bratranec šimpanza. Je preto pravdepodobné, že bude skutočne inteligentný. Napríklad sa vyznačuje schopnosťami, kedy dokáže komunikovať prostredníctvom posunkov.

Portál v tejto súvislosti uvádza: „Bonobo Kanzi, ktorého sledovali vedci, dokonca dokázal vyvinúť kombináciu symbolov, ktoré písal na svoju tabuľku, aby mohol komunikovať s ľuďmi.”  K top 5 zvieratám, ktoré sa vyznačujú inteligenciou patrí aj ošípaná. Mnoho ľudí toto zviera možno nepovažuje za inteligentné, ale ošípaná je skutočne prefíkaná. Portál tvrdí: „Vie oklamať svojich „kamošov” aby dostala čo najviac jedla. Prasa rado počúva hudbu, rýchlo sa učí robiť rôzne triky, dokáže dokonca hrať videohry. Nie nadarmo sa hovorí, že prasa má mozog porovnateľný so 4-ročným dieťaťom.”

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií