fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vieš, aký je rozdiel medzi láskou a príťažlivosťou?

Máte tip? napíšte nám mailom

Láska alebo príťažlivosť?

Hovorí sa, že príťažlivosť a túžba vedú k láske. No najčastejšie však vedú iba k sexu. Ľudia si často myslia, že sex nie je známkou lásky. Pre niektorých je sex iba fyzické spojenie a uspokojenie svojich potrieb. Je dôležitý, no nie je to všetkým.

Kedy sa z príťažlivosti stáva skutočná láska? Takto to opisujú vedci!

“Ak sa cítite, že ste ako na drogách, nie je to láska, je to iba pobláznenie. Príťažlivosť aktivuje časti v mozgu, ktoré sú spojené s motiváciou, ale láska aktivuje centrá spojené s empatiou a starostlivosťou.”

Čiže, ak máš len motiváciu toho druhého dostať do postele, ešte nejde o lásku. Ak však sa staráš, resp. zaujímaš o toho druhého viac, ako o seba samého, vtedy už ide o skutočný cit lásky.

couples in love wallpapers (27)

Rozdiely medzi láskou a príťažlivosťou:

S láskou toleruješ človeka takého, aký v skutočnosti je. S príťažlivosťou chceš, aby ten človek bol taký, akého si ho predstavuješ.

Ak k niekomu cítiš ozajstnú lásku, túžiš po sexe najmä vtedy, keď sa stretnete po dlhšej dobe. Ak k niekomu cítiš príťažlivosť, máš chuť na sex stále.

Prečítajte si tiež:
Čo si ľudia hľadali cez Google v roku 2018 najviac? Ani vás to veľmi neprekvapí

Zdroj:elitedaily.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií