fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vieš, o aký ľudský orgán ide?

Máte tip? napíšte nám mailom

V tomto mesiaci sa začala výuka vo francúzskych školách s novými 3D verziami ľudských orgánov. Vyvinuté boli spoločnosťou Odile Fillod, ktorá sa podieľa na veľkých výskumoch zdravotníckych pomôcok.

Už si zistil, o aký ľudský orgán ide?

Tento orgán, ktorý môžete vidieť na obrázku, je klitoris. Len málo ľudí si uvedomuje, že penis a klitoris sú veľmi podobné orgány. V skutočnosti majú plody v ženskom lone až 12 týždňov tehotenstva rovnakú štruktúru. Až po 12-tom týždni sa začne formovať, buď mužský pohlavný orgán alebo ženský. Dokonca aj klitoris zažíva svoj vlastný typ “erekcie”. Čiže nie je pochýb o tom, že sú to naozaj podobné orgány.

3D Printing of a clitoris.

Podľa spoločnosti Fillod je dôležité oboznámiť ženy s tým, že jediný účel klitorisu je dosiahnutie potešenia. Na jeho konci sa nachádza 8 000 citlivých nervových zakončení (dvakrát toľko, ako na mužskom pohlavnom orgáne). Nie je prekvapením, že väčšina žien zbožňuje jeho stimuláciu a tým si privádza fyzické potešenie v podobe orgazmu.

Zdroj: iflscience.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií