fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vieš, prečo majú letušky vždy ruky za chrbtom, keď nastupujú pasažieri? Dôvod ťa prekvapí

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak si už niekedy cestoval lietadlom, tak si si určite všimol, že pri nastupovaní na palubu sa letušky pekne usmievajú, milo ťa privítajú a pri tom majú ruky vždy za chrbtom. Tak isto ich majú za chrbtom, keď sa už všetci cestujúci usadia a oni sa prechádzajú uličkami a kontrolujú pripnuté pásy a či sú vypnuté mobilné telefóny.

Prečo je to tak?

Nejde o žiadnu zdvorilosť ani o psychologickú hru. Dôvod je v celku jednoduchý a logický. Letušky v ruke držia jednoduché počítadlo, ktorým kontrolujú počet pasažierov. Pomocou neho majú prehľad, koľko ľudí nastúpilo do lietadla. Na základe toho si to môžu porovnať s počtom, ktorý im nahlásila letecká centrála. Týmto spôsobom jednoducho dokážu skontrolovať konkrétny počet ľudí na palube a tým zabrániť možným nedorozumeniam – buď s niekym kto zmeškal alebo s nechceným čiernym pasažierom.

clanok-letusky (1) Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií