fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vieš prečo zatvárame oči pri bozkávaní? Dôvod ťa prekvapí!

Máte tip? napíšte nám mailom

Nielen človek, ale všetky cicavce si prejavujú navzájom náklonnosť bozkávaním. Avšak podoba bozkávania sa u mnoho zvierat líši. Väčšinou ide o rituál dotýkania sa a otierania si nosov. Jedným z ľudských rituálov je pri bozkávaní zatvorenie očí. Zamýšľal si sa niekedy nad tým, prečo ich naozaj zatvárame. Je pravda, že niektorí ľudia ich nezatvárajú, ale drvivá väčšina to tak naozaj robí.

Bozkávanie je asi najzákladnejším fyzickým prejavom ľudskej náklonnosti. Prečo však pri bozkávaní zatvárame oči?

bozk-7-768x383

Podľa štúdie Londýnskej univerzity je to preto, lebo náš mozog to jednoducho nedokáže zvládať. Pre mozog je totiž náročné spracovávať naraz významovo silný hmatový a zároveň vizuálny stimul z bezprostrednej blízkosti.

V tej chvíli oči nedokážu správne zaostriť, alebo sa každé oko pozerá na trochu iné miesto. A je zrejmé, že v tomto prípade sú omnoho dôležitejšie hmatové podnety pier, než to, čo vidíme.

Článok pokračuje na ďalšej strane

Aby sme sa mohli dokonalo sústrediť na bozk a aby nás nič nerozptyľovalo, automaticky zatvárame oči. Vďaka tomu to viac precítime. Pre umocnenie hmatového stimulu sa taktiež partneri navzájom dotýkajú. Tento stimul má oveľa väčšiu silu, než to, že vidíme partnera. Dotyky pri bozkávaní zvyšujú prežite spoločného aktu.

Prečítajte si tiež:
Vzala fén a obyčajné sitko a začala si sušiť vlasy. Keď uvidíš výsledok, už nikdy si nebudeš fénovať vlasy klasicky

Takže aby sme sa nerozptyľovali tým, čo je okolo, ale aby sme dokonalo precítili každý bozk, tak automaticky zatvárame oči. Taktiež je zvláštne a neromantické, ak má jeden z partnerov pri bozkávaní otvorené oči.

Videonávod ako sa bozkávať!

PERY SÚ NAJSILNEJŠIA EROTOGÉNNA ZÓNA! PREČO SA TAK SUPER CÍTIME, KEĎ SA BOZKÁVAME? DÁVAJTE SI POZOR NA TO, S KÝM SA BOZKÁVATE!

Zdroj: vipzeny.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií