fbpx
Viete, ako sa podvádza pri hracích automatoch?

Viete, ako sa podvádza pri hracích automatoch?

Prevádzkovatelia hracích automatov sa tvária, že majú kvízomaty, čím by sa ich nedávno aktualizované sprísnené pravidlá nemali týkať. Akcia Finančnej správy (FS) však odhalila, že niekoľko prevádzok vo veľkom obchádza či dokonca porušuje zákon. Aké sú najčastejšie podvody slovenského hazardu?

Do akcie s krycím názvom „Diamant” sa zapojilo 180 kontrolórov. Navštívili prevádzky na mieste a každá kontrola trvala od 1,5 do troch hodín.

Okrem administratívy kriminalisti sami vyskúšali, ako miestne automaty fungujú a dôležitý bol aj ich počet. Podľa nového zákona totiž musí byť v prevádzke minimálne 12 hracích automatov. Štát chce týmto spôsobom odstaviť automaty z krčiem, reštaurácií, barov či pohostinstiev.

Ďalší spôsob, ako sa prevádzky snažia obísť prísnejšie pravidlá, je označenie hracieho automatu ako kvízomat.

„Prevadzkári len prekrstili automaty na kvízomaty. Hráč na začiatku musí odpovedať na jednoduchú otázku, napríklad hlavné mesto Slovenska. Ak aj náhodou neodpovie správne, cez tri kliky sa k odpovedi dostane a potom ho to pustí k hre,” priblížil jeden z najčastejších podvodov šéf FS František Imrecze.

„Najčastejšie porušenia pri prevádzke hracích automatov boli v Bratislavskom, Trnavskom a  Žilinskom kraji. A nešlo len o prevádzky v obchodných centrách, ale aj na okraji miest, na perifériách,” doplnil Makó.

Pokuty za nedodržiavanie sprísnených podmienok sú pre fyzické osoby do 250-tisíc a pre právnické až do 500-tisíc eur.

 

Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/603433/ako-sa-podvadza-pri-hracich-automatoch/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x…A

Foto: https://pixabay.com/sk/casino-hazardn%C3%A9-hry-hracie-automaty-3260372/

Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)