fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, ako sa podvádza pri hracích automatoch?

Máte tip? napíšte nám mailom

Prevádzkovatelia hracích automatov sa tvária, že majú kvízomaty, čím by sa ich nedávno aktualizované sprísnené pravidlá nemali týkať. Akcia Finančnej správy (FS) však odhalila, že niekoľko prevádzok vo veľkom obchádza či dokonca porušuje zákon. Aké sú najčastejšie podvody slovenského hazardu?

Do akcie s krycím názvom „Diamant” sa zapojilo 180 kontrolórov. Navštívili prevádzky na mieste a každá kontrola trvala od 1,5 do troch hodín.

Okrem administratívy kriminalisti sami vyskúšali, ako miestne automaty fungujú a dôležitý bol aj ich počet. Podľa nového zákona totiž musí byť v prevádzke minimálne 12 hracích automatov. Štát chce týmto spôsobom odstaviť automaty z krčiem, reštaurácií, barov či pohostinstiev.

Ďalší spôsob, ako sa prevádzky snažia obísť prísnejšie pravidlá, je označenie hracieho automatu ako kvízomat.

„Prevadzkári len prekrstili automaty na kvízomaty. Hráč na začiatku musí odpovedať na jednoduchú otázku, napríklad hlavné mesto Slovenska. Ak aj náhodou neodpovie správne, cez tri kliky sa k odpovedi dostane a potom ho to pustí k hre,” priblížil jeden z najčastejších podvodov šéf FS František Imrecze.

Prečítajte si tiež:
Pamätáte sa na tohto malého chlapčeka? Dar od známeho futbalistu jeho rodine priniesol oveľa viac smoly ako šťastia

„Najčastejšie porušenia pri prevádzke hracích automatov boli v Bratislavskom, Trnavskom a  Žilinskom kraji. A nešlo len o prevádzky v obchodných centrách, ale aj na okraji miest, na perifériách,” doplnil Makó.

Pokuty za nedodržiavanie sprísnených podmienok sú pre fyzické osoby do 250-tisíc a pre právnické až do 500-tisíc eur.

 

Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/603433/ako-sa-podvadza-pri-hracich-automatoch/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x…A

Foto: https://pixabay.com/sk/casino-hazardn%C3%A9-hry-hracie-automaty-3260372/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií