fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, ako spoznáte psychopata vo svojom okolí? Toto neprehliadnite!

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý z nás je nejaký, ale občas sa nám stane, že narazíme na niekoho s veľmi svojskou povahou. Viete, ako spoznať psychopata a ako sa jeho nebezpečné správanie prejavuje?

Ako spoznáte psychopata? Niektorí sú chladnokrvní vrahovia

Možno sa vám to stalo. Stretli ste niekoho nového a prebehol vám z neho mráz po chrbte. Hneď ste si povedali, že nie je celkom normálny a bočili ste od neho čo najďalej. Nie vždy je to ale také jednoduché. Stačí sa pozrieť na Teda Bundyho, jedného z najhorších vrahov Ameriky. Bol veľmi inteligentný, mal diplom zo psychológie a predsa zabil desiatky žien. Odborníci odhadujú, že je medzi nami asi 5% psychopatov, ale, našťastie, nie všetci končia ako zabijaci.

Psycho Janet Leigh GIF - Find & Share on GIPHY

Čo znamená pojem psychopat

Aj keď si pod týmto slovom možno predstavíte muža s hrozivým pohľadom a nožom v ruke, nemusí to byť také jednoduché. V skutočnosti by sa dalo povedať, že môžu žiť medzi nami a my ani len netušíme, že by nás najradšej niekde nakrájali. Navonok môže pôsobiť celkom bežne a nenápadne, preto je dobré poznať základné znaky, vďaka ktorým ho ľahko spoznáte a dáte si na neho pozor. V opačnom prípade si môžete zbytočne skomplikovať život a dostať sa do situácií, ktoré preveria vaše pevné nervy.

Prečítajte si tiež:
Policajti pripravili deťom večeru, ich mama bola na ceste do nemocnice

The Joker GIF by hoppip - Find & Share on GIPHY

Nečakajte žiadne emócie

Je to jedna z najdôležitejších vecí, ktorá poukáže na psychopata. Nevie pochopiť emóciu iných ľudí, ale vie napodobniť správnu reakciu. Nie je schopný smútku, ale ak je smutný niekto iný, povzbudzujúco sa usmeje, potľapká ho po ruke alebo povie niečo milé. Nič ale nevyčítate v jeho tvári, lebo na tej sa to neodrazí. Nie sú empatickí a všetko, čo vedia, sa iba naučili od ľudí okolo seba. Niekedy mu chýba sebakontrola a nevie kontrolovať svoje pocity, najmä hnevu a zmeny nálady. Nesmieme zabudnúť na to, že nevedia byť vďační. Ľudia sú len nástroj, ktorý mu pomôže dostať sa tam, kde chce.

Crazy The Office GIF - Find & Share on GIPHY

Chýba mu zdravý nadhľad

Psychopati nemajú žiaden pocit viny. Sú schopní spraviť čokoľvek, aby sa dostali za svojím cieľom. Nikdy sa ale nestane, že by kvôli tomu mali pocit viny. Nestane sa tak ani v prípade, že niekomu ublížia. Radosť im ale robí to, že pocit viny vyvolajú v niekom inom. Psychopat sa rád zahráva s emóciami druhých ľudí a manipuluje s nimi, aby urobili to, čo chce on. Získa si dôveru ľudí okolo seba, zameria sa na informácie, ktoré sa ich týkajú a prezentuje ich tak, aby vyvolal v ľuďoch pocit viny.

Prečítajte si tiež:
FOTOREPORT: Kreativite s miniatúrnymi postavičkami sa medze nekladú :-)

Girl Bezerk GIF - Find & Share on GIPHY

Považuje sa za najlepšieho zo všetkých

Neváži si nič okrem seba a svojich vecí. Všetko ostatné pre neho nie je dôležité, a tak sa k tomu aj správa. Verí tomu, že je najlepší a nadradený každému, kto je v jeho blízkosti. Veľmi rád klame vo všetkom, pretože klamstvá mu dávajú falošný pocit moci. To je to, čoho sa psychopat nevie nabažiť – moc je jeho sen. Za svoje činy necíti takmer nikdy žiadnu zodpovednosť a ľahko zvalí vinu na niekoho iného. Paradoxne, napriek všetkému, býva v skupine obľúbený a ľudia s ním vychádzajú dobre.

Prečítajte si tiež:

Psychopati používajú určité slová až 2-krát častejšie než normálni ľudia. Zisti, či ich nepoužívaš aj ty

 

 

Zdroj: eduworld.sk  noizz.sk  silavedomia.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií