fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, aký banán by ste si mali kupovať? Tento manuál vám prezradí, ktorý z nich je najzdravší

Zistite, ktorý z týchto banánov je najzdravší a najlepší.

Banány sú medzi ľuďmi obľúbeným ovocím. Sú bohaté na vitamín B6, C a draslík a sú rýchlym zdrojom energie. Banány obsahujú aromatickú aminokyselinu tryptofán, ktorá je zodpovedná za znižovanie stresu, krvného tlaku i cholesterolu. Okrem toho liečia banány chudokrvnosť a zlepšujú funkciu mozgu.

Na druhej strane môžu spôsobiť zvýšenú hladinu glukózy krvi, preto je dôležité vyberať vhodný plod.

Ktorý z týchto banánov si kupujete vy?

banana-ripeness-chart

Zelené banány

Zelené banány obsahujú draslík, ktorý má pozitívny vplyv na črevá, a majú nízku hladinu cukru. Na druhej strane však obsahujú málo antioxidantov.

green-bananas

Žlté banány

Žlté banány sú veľmi obľúbené a sú bohaté na antioxidanty, ktoré telo chránia pred chorobami a starnutím. Nevýhodou však je vysoká hladina cukru.

leg-pain-banana

Prezreté banány

Prezreté banány nie sú síce najkrajšie, ale sú najzdravšie. Obľubujú ich ľudia, ktorých trápia žalúdočné ťažkosti, a vďaka proteínom sú schopné eliminovať nádorové bunky. Negatívne je však to, že zvyšujú hladinu cukru.

overripe-bananas

Hnedé banány

Aj keď tieto hnedé banány nie sú na prvý pohľad krásne, sú skvelé na výrobu kokteilov, pretože obsahujú veľké množstvo cukru, antioxidantov a TNF (faktor nádorové nekrózy).

rotten-bananas

Odporučte tento článok aj svojim blízkym, aby sa aj oni dozvedeli o týchto zaujímavostiach.

Zdroj: trendcrown.co

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií