fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, čo spôsobuje príťažlivosť medzi mužom a ženou?

Máte tip? napíšte nám mailom

Vedci už dávno zistili, že nežnejšie pohlavie láka k sebe mužov okrem iného aj vôňou. V roku 1986 vedecky potvrdil Grék Winnifred Culer, to čo ľudstvo pozná od nepamäti, že vône, ktoré vydávame, pôsobia na druhé pohlavie vzrušujúco. Niekedy prebudia sexuálnu túžbu inokedy nevôľu.

Od nepamäti každého zaujímalo, aký je chemický proces vyvolania lásky. Prečo fantastického, múdreho krásavca, zameníme za plešatého ukecaného suseda, po ktorom neodolateľne túžime. Cutler dokázal, že tak ako feromóny pôsobia na opačné pohlavie tak isto pôsobia aj na to isté pohlavie.

príťažlivosť medzi mužom a ženou

Problémy s menštruáciou vyriešia feromóny

K ďalším objavom patrí, že ak má jedna z dvoch spolubývajúcich problémy s menštruáciou, dlhodobý pobyt s bezproblémovou priateľkou jej upraví cyklus. Liečba tohto problému by sa teoreticky dala riešiť vdychovaním feromónov. Práve na základe toho sa často stáva, že dievčatám, ktoré spolu bývajú sa zjednotí čas menštruácie, aj keď pred tým bol iný.

Vôňa feromónov je určujúca pri sexuálne túžbe. Výskum zistil, že v skupine žien, ktoré sa voňali s parfémom bez feromónov, nebola zvýšená chuť na sex. V druhej skupine, kde boli aj feromóny, vykazovali ženy zvýšenú chuť na sex.

Prečítajte si tiež:
Prečo je šikmá veža šikmá a ako to, že vydrží aj zemetrasenie?!

Zdroj: lady.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií