Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, ktoré veci by mala robiť žena denne, ktoré týždenne či mesačne? Tento manuál krásy vás perfektne vyškolí a ušetrí kopec času!

Pravidelná starostlivosť o pleť a zvyšok tela dá zabrať, avšak, nemusí tomu byť tak. Stačí, ak si čas na jednotlivé aktivity dobre rozvrhnete a všetko bude hneď ľahšie.

Dnes vám s tým trocha pomôžeme, pretože vám prezradíme, ktoré činnosti treba robiť denne, ktoré raz za týždeň, mesačne či dokonca až trištvrťročne.

Pokračovanie pod reklamou

Denne by ste mali svoju pleť:

1. Odličovať – Prvou a zásadnou vecou v starostlivosti o svoj zovňajšok je večerné odličovanie. Pre všetky typy pleti je vhodné odličovať sa za pomoci odličovacích olejov.

2. Čistiť – Rovnako ako si čistíte ráno a večer zuby, je potrebné čistiť si aj pleť. Večer sa vďaka čisteniu pleti zbavíte nečistôt, ktoré sa nahromadili za celý deň, pričom ráno zo svojej tvári odstránite mastnotu, ktorá sa usadila počas noci.

3. Hydratovať – Po každom čistení je dôležité svoju tvár hydratovať za pomoci denného alebo nočného krému. V prípade, že už máte po 40-tke, vsadiť by ste mali aj na pleťové sérum.

Pokračovanie pod reklamou

Raz týždenne by ste si mali dopriať:

1. Peeling – Jeden večer v týždni si vyhraďte na domáci kúpeľ a doprajte si peeling tváre i celého tela.

2. Masku – Chvíľku po peelingu nanášajte na svoju pleť masku, ktorá z vašej pokožky odstráni odumreté kožné bunky. Vďaka tomu bude vaša pleť lepšie pripravená na vsiaknutie všetkých živín z masky, čo časom určite oceníte.

3. Manikúru a pedikúru – Tvrdnutiu a praskaniu kože na nohách môžete predísť pravidelnou manikúrou a pedikúrou, vďaka ktorej budú vaše nohy príjemné hebké. To isté platí aj o rukách a ich hydratácií.

4. Kozmetickú hygienu –  Zabúdať by ste nemali ani na hygienu vašich kozmetických príslušenstiev, ktoré by ste mali očisťovať od zbytočných usadenín po púdre či očných tieňoch, pretože sa v ich štetinkách množia baktérie, ktoré môžu spôsobovať kožné problémy.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií