fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, prečo majú mužské a ženské košele gombíky na opačných stranách? Existuje racionálny dôvod!

Máte tip? napíšte nám mailom

Všimli ste si už niekedy, že pánske košele majú gombíky na pravej strane, zatiaľ čo ženské košele ich majú na ľavej strane? Ide o rozmar dizajnérov alebo iba o ďalší zo spôsobov, ktorý chce zdôrazniť rozdiely medzi ženami a mužmi? Čítajte a dozviete sa odpoveď.

Ukázalo sa, že táto zvláštnosť sa datuje už v 13. storočí, kedy boli vynájdete gombíky. Vtedy totiž nosili gombíky na košeliach iba bohaté ženy, ktorým pomáhali obliekať sa ich slúžky. A to je dôvod, prečo majú ženy gombíky na ľavej strane. Ak sa totiž postavíte pred ženu, jej gombíky nasuniete ľahšie z jej ľavej strany ako naopak. Zároveň sa predpokladalo, že väčšina ľudí je pravákov a nasúvanie gombíka do diery ide ľahšie, lepšie z ľavej strany.

Ani muži neboli výnimky a tiež mali svojich sluhov, avšak, oni sa radšej obliekali sami. Aj preto bolo pre nich praktickejšie, aby boli gombíky na pravej strane.

gombiky

Toto rozdelenie sa ustálilo a používa sa dodnes, preto nebuďte prekvapení, ak si všimnete túto odlišnosť. Gombíky na opačných stranách nie sú prvou a ani poslednou zaujímavosťou, ktorá odlišuje tieto dve pohlavia.

Prečítajte si tiež:
Fotografie 2 a pol mesačného dievčatka valcujú internet! Za všetko môžu jej husté vlasy

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií