fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Víkend meteorických rojov! Vybehni von a pozoruj krásu nočnej oblohy!

Máte tip? napíšte nám mailom

Tento víkend bude čarovná obloha v podaní meteorických rojov. Dnes (28.7) a v piatok (29.7.) bude viditeľné maximum meteorického roja Južné Delta Akvaridy. Nachádza sa v súhvezdí Vodnár, kde je najjasnejšia hviezda Delta Aquarii. Meteorický roj bude vidieť aj voľným okom a predpokladaná frekvencia je 15 meteorov za hodinu.

V sobotu 30.7. budeme môcť spozorovať maximum meteorického roja alfa Kaprikornidy. Tento roj nájdeme v súhvezdí Kozorožca. Výnimočný je svojimi dlhými a pomalými meteormi, ktoré zanechávajú jasné stopy. Ich frekvencia je o trochu nižšia ako u Akvaridov.

perseid_meteros_2016_081115_945

Romantické pozorovanie meteorického roja ti môže pokaziť svojim svitom Mesiac. To by ťa však nemalo odradiť a určite zober svoju priateľku alebo priateľov do prírody a vychutnajte si nádherné nočné divadlo.

Zdroj: Astrokalendár2016earthsky.org

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií