fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

PODVOD cez Booking.com: Za vilu v Chorvátsku zaplatili vyše 6000 eur, čakala ich tam holá pustatina!

Máte tip? napíšte nám mailom

Mysleli si, že strávia vysnívanú dovolenku v Chorvátsku. Cez Booking.com si prenajali nádhernú vilu, zaplatili takmer 6 500 eur a keď prišli na miesto, pozemok zíval prázdnotou.

Chloe sa spolu so svojimi priateľmi rozhodli stráviť svoju vytúženú dovolenku v Chorvátsku na ostrove Hvar. Prostredníctvom známeho internetového portálu Booking.com si rezervovali luxusnú vilu pre 12 ľudí na 2 týždne. Po príchode na miesto ich však namiesto oddychu čakala nočná mora.

Všetci sa ocitli na ulici. Miesto, na ktorom sa mala vila nachádzať, bola len prázdna pustatina. Inzerát, na ktorý zareagovali, bol v skutočnosti dobre premyslený podvod.

Dovolenkový raj nočnou morou

Tento “malý kúsok raja”, ako uvádzal inzerát, kde mali dovolenkujúci načerpať nové sily, ponúkal na svojich stránkach rezervačný portál Booking.com za 6 500 eur na 2 týždne alebo 540 eur na osobu. Napriek tomu, že Chloe so svojimi priateľmi bola voči inzerátu skeptická, telefonáty s majiteľom vily v nich vzbudili dôveru a rozhodli sa za vilu zaplatiť vopred plnú sumu. Keď prišli na miesto, mysleli si, že zadali zlú adresu, prípadne sa pomýlili. No rozhovor so susedmi im len potvrdil to, čoho sa na začiatku obávali. Nechali sa oklamať. A neboli prví.

Chloe, obeť tohto podvodu, sa neváhala o svoju nepríjemnú skúsenosť podeliť aj na sociálnych sieťach. „Celú sumu sme zaplatili priamo cez internet. Keď sme 18. augusta prišli na miesto, uvedomili sme si, že žiadna vila neexistuje. V skutočnosti to bola jednoducho len obyčajná pustatina.“

Julie, kamarátka Chloe, sa tiež rozhodla zdieľať tento nepríjemný zážitok. Zároveň vyzýva všetkých, aby túto informáciu o podvodnom inzeráte šírili ďalej, ako varovanie pre ostatných dovolenkujúcich.

Prečítajte si tiež:
Oxytocín je hormón lásky. 6 fascinujúcich vecí zo zvieracej ríše, ktoré ste o ňom nevedeli

Finančná kompenzácia

Príbeh, ktorí jednotliví priatelia zdieľali na internete, sa začal rýchlo šíriť. Po niekoľkých telefonátoch sa Chloe a jej priateľom podarilo nakoniec spojiť so zodpovedným manažérom portálu, prostredníctvom ktorého si vilu prenajali. Ten im ponúkol finančnú kompenzáciu vo výške 5 000 eur a náhradné ubytovanie zdarma. Napriek tomu sa 2 z priateľov rozhodli vrátiť naspäť domov do Francúzska.

Podvodný inzerát bol okamžite odstránený.

Ak vás Chorvátsko ešte len čaká, inšpirujte sa tými 10 NAJ AirBnB ubytovaniami.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií