Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V rezorte Villa Escudero na Filipínach topánky nepotrebujete. Po dobrom obede sa môžete schladiť priamo vo vodopáde

Všetkým, ktorí majú radi neopakovateľné zážitky a dobrodružstvo, odporúčame rezort Villa Escudero na Filipínach.

Turistov láka nielen očarujúca krajina a množstvo atrakcií, ale najmä reštaurácia nachádzajúca sa na úpätí Labasinského vodopádu, ktorý je umelo vytvorený z prvej vodnej elektrárne na Filipínach. Je špecifická tým, že najesť sa môžete pod holým nebom a schladiť priamo vo vodopáde. Ak vám príde zvláštne jesť a mať nohy vo vode, zrejme ste jeden z milión návštevníkov, ktorému to prekáža. Lokalita je obľúbenou turistickou destináciou.

Villa Escudero: kultúrne pamiatky, miestne jedlo a vodopád

Villa Escudero predstavuje 800 hektárov kokosovej plantáže a farmy nachádzajúcej sa 10 kilometrov južne od mesta San Pablo, provincie Laguna na hranici s provinciou Quezon na Filipínach. Od roku 1981 otvorila plantáž svoje brány ako stredisko, ktoré ponúka prehliadky dedín, múzeí, miestne jedlo a ubytovanie na vysokej úrovni. Ide o „uzol” reprezentujúci filipínsku kultúru a históriu v prostredí plnom prírodných krás.

https://www.instagram.com/p/ByWd_kpDwUn/

Stoly sa nachádzajú v „bazénoch”, kde sa voda vyprázdňuje a sú z bambusového dreva. Reštaurácia má svoju vlastnú kultúru aj čo sa obuvi týka, vkročiť sem môžete iba na boso. Nikto by predsa počas jedenia nechcel mať topánky plné vody, však?

Reštaurácia ponúka pestré menu vo forme bufetu kamayan, ktorý tvoria najmä miestne potraviny, ako ryba, ryža, mäso, samozrejmosťou je i čerstvé ovocie. Na príbor zabudnite, všetko sa tu je holými rukami. Keď sa návštevníci do sýtosti najedia, môžu sa ísť namiesto spánku schladiť do neďalekého vodopádu.

https://www.instagram.com/p/Bx4CQecHvvb/

Pozor na dážď

Jedenie pod holým nebom so sebou prináša aj menšie riziká. V tropickej krajine ako sú Filipíny, sa neobídete bez dažďa, ktorý je tu na dennom poriadku. Preto by bolo ťažké usadiť sa len tak na vonku, keď prší a jesť akoby nič. Ak by ste, samozrejme, nechceli zažiť skutočne „miestny” zážitok. Aj napriek tejto drobnej chybičke krásy je reštaurácia otvorená po celý rok a teší sa veľkému počtu návštevníkov.

https://www.instagram.com/p/Bx1f8EgBvVc/

Okrem jedla stredisko ponúka aj mnoho kultúrnych aktivít: dennú prehliadku, ktorá zahŕňa návštevu najväčšieho múzea v krajine Escudero, rafting na bambusových raftoch, show s tancom a tradičnou hudbou. Kultúrny program je zakončený večerou v reštaurácii. Išli by ste?

Zdroj: upsocl.com, instagram.com/Villa Escudero, instagram.com/Villa Escudero Waterfalls Restaurant San Pablo City Laguna

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií