Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viskupič sa obáva o psychické zdravie premiéra, podľa poslanca vyhlasuje Fico vojnu demokracii

Vyhlásil Viskupič s tým, že výroky Fica boli absolútne neakceptovateľné.

7.7.2024 (SITA.sk) – Opozičný poslanec Marián Viskupič (SaS) sa obáva, ako predseda vlády Robert Fico psychicky zvláda následky májového útoku na jeho osobu.

Viskupič to povedal v diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 v súvislosti s prejavom Fica na oslavách príchodu Svätého Cyrila a Metoda.

Fico totiž výrokmi, v ktorých prirovnal progresivizmus k rakovine a hovoril o stavaní hrádze proti liberalizmu, podľa opozičného poslanca šíril nenávisť a bičoval emócie.

Fico vyhlasuje vojnu demokracii

„Ja neviem inak vnímať tieto slová o tom, že liberalizmus, čo je vlastne sloboda, je rakovina, že proste vyhlasuje fakt vojnu demokracii,“ vyhlásil Viskupič s tým, že výroky Fica boli absolútne neakceptovateľné. Poslanec doplnil, že ho mrzí, že po spomenutých výrokoch sa neozval prezident Peter Pellegrini.

„Chcel byť hlasom celého národa, každého jedného občana,“ pripomenul Viskupič. Minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD) v reakcii zdôraznil, že Fico v prejave hovoril o ideológii, nie o liberálne zmýšľajúcich občanoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Oslavy príchodu sv. Cyrila a Metoda na hrade Devín (fotografie)

Spochybňovanie významu Cyrila a Metoda

„Každý politik volí slová, ktoré považuje za vhodné, ale rozumiem tomu, že sa takto prihovoril,“ uviedol Tomáš na margo Fica. Doplnil, že práve z liberálnych kruhov zaznievajú hlasy, ktoré podľa neho spochybňujú význam Cyrila a Metoda.

Pokiaľ však premiér hovoril o možnej „hrádzi proti liberalizmu a progresivizmu“ v ústave, Hlas podľa Tomáša preferuje neotváranie kultúrno-etických tém.

„Pretože ešte viac to môže prispieť k polarizácii spoločnosti,“ skonštatoval minister. Dodal však, že pokiaľ ide o údajné bičovanie vášní, práve opozičné aktivity viedli k útoku na premiéra.

Viac k témam: diskusná relácia V politike, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, monitor, Premiér Slovenskej republiky, Prezident Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Viskupič sa obáva o psychické zdravie premiéra, podľa poslanca vyhlasuje Fico vojnu demokracii © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií