Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Víťazmi môžeme byť všetci. TIPOS vyzýva k slušnému fandeniu

Blížiaca sa olympiáda je pre mnohých športovcov vrcholom ich kariéry a významným okamihom, na ktorý sa pripravujú celé roky.

4.7.2024 (SITA.sk) – Blížiaca sa olympiáda je pre mnohých športovcov vrcholom ich kariéry a významným okamihom, na ktorý sa pripravujú celé roky. Národná lotériová spoločnosť TIPOS, ako dlhoročný podporovateľ slovenského športu, podporuje našich reprezentantov nielen finančne, ale snaží sa aj vytvárať atmosféru, v ktorej budú fanúšikovia stáť za „svojimi hrdinami“ dušou a srdcom.

Cieľom TIPOS kampane „Fandíme srdcom“ je vytvoriť čo najväčšiu základňu správnych fanúšikov, ktorí budú podporovať športovcov nielen srdcom, ale aj férovým a slušným spôsobom.

Fandenie je neoddeliteľnou súčasťou športu. Dodáva mu energiu, emócie a vášeň. Správne fandenie však nie je len o hlasnom povzbudzovaní a skandovaní hesiel. Je predovšetkým o prejave úcty k hráčom, športu, jeho pravidlám, rozhodcom a v neposlednom rade k ostatným fanúšikom. „V národnej lotériovej spoločnosti si uvedomujeme význam slušného fandenia a aktívne pracujeme na tom, aby sa takáto podpora športovcov šírila nielen na štadiónoch, ale aj v online prostredí,“ objasňuje Martina Fatyková, manažérka úseku marketingu v národnej lotériovej spoločnosti.

Prvou z aktivít ku tohtoročným letným olympijským hrám je séria videí „Športujeme srdcom„, v ktorej TIPOS postupne predstavuje príbehy piatich výnimočných športovcov a ich cestu na olympiádu.

O svojej príprave porozprávali „na kameru“ Viktória Forster, Richard Varga, Jakub Grigar, Richard Tury a Vanesa Hocková. Cieľom týchto videí je priblížiť divákom, aká náročná cesta vedie na podujatie pod piatimi kruhmi a zároveň ukázať nielen odhodlanie, ale aj zraniteľnosť športovcov.

Koncept „Športujeme srdcom“ rozširuje národná lotériová spoločnosť aj o iniciatívu „Fandíme srdcom„. Táto kampaň má za cieľ inšpirovať fanúšikov k tomu, aby podporovali svojich hrdinov srdcom, teda emotívne, ale slušne, a to aj v prípadoch, keď sa im nedarí vyhrávať. Kampaň odkazuje na „Zásady správneho fanúšika“ a v rámci podpory slušného fandenia zavádza aj AI nástroj s názvom „Filter frustrovaného fanúšika„. Tento inovatívny nástroj umelej inteligencie monitoruje komentáre na sociálnych sieťach a nahrádza urážlivé, nevhodné komentáre návrhmi na pozitívne a povzbudzujúce slová.

„Cieľom je vytvoriť pozitívnu atmosféru v online prostredí a pomôcť fanúšikom sústrediť sa na podporu a rešpekt,“ upresňuje Fatyková.

Fandiť môžete aj priamo v srdci olympiády

TIPOS prináša fanúšikom jedinečnú možnosť vyhrať lístky na nadchádzajúce Letné olympijské hry v Paríži. Prvým krokom k zapojeniu sa do súťaže je stiahnutie si TIPOS aplikácie. V časti „Súťaž“ je potrebné vyplniť formulár a nahrať fotografiu seba pri fandení. Súťaž trvá do 12. júla a meno výhercu, ktorý získa zájazd pre 2 osoby na LOH 2024, zverejníme 15. júla.

Slušné fandenie je viac než len spôsob, ako prejaviť podporu svojmu tímu alebo obľúbenému športovcovi. Je to postoj, ktorý odráža hodnoty fair-play, rešpektu a pozitívnej komunikácie. „V TIPOSe veríme, že sa nám spoločne podarí dosiahnuť to, aby bolo fandenie prejavom úcty a skutočnej radosti zo športu. Národná lotériová spoločnosť svojimi kampaňami „Športujeme srdcom“ a „Fandíme srdcom“ aktívne prispieva k propagácii týchto hodnôt,“ dodáva Martina Fatyková.

Radosť zo športu víťazí!

Informačný servis

Viac k témam: Fandíme srdcom, Olympiáda, PR, Športujeme srdcom
Zdroj: SITA.sk – Víťazmi môžeme byť všetci. TIPOS vyzýva k slušnému fandeniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií