Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Víťazná séria Barcelony končí. El Clásico víťazne pre Real Madrid

Už v poradí 231. El Clásico sa odohralo na barcelonskom štadióne Camp Nou. Hráči FC Barcelony ťahali šnúru 39. zápasov bez prehry a na Reale Madrid chceli zaokrúhliť túto lichotivú sériu. Všetko tomu do 56. minúty aj nasvedčovalo, keď po rohovom kope hlavičkou skóroval Gerard Piqué a poslal tak loptu za Navasou chrbát.

Avšak, potom prišla v 62. min. chvíľa Karima Benzemu, ktorý nožničkami vyrovnal z bezprostrednej blízskosti brankára Barcelony Claudia Brava, 1:1. V 83. minúte bol potrestaný druhou žltou kartou Serio Ramos a putoval predčasne pod sprchy. Hráči Realu toto oslabenie zvládli, a dokonca dokázali ešte aj skórovať. Na konci 85. minúty sa prihlásil o slovo aj top kanonier celej La Ligy, hviezda pusiniek, Cristiano Ronaldo, ktorý skóroval po centri od Garetha Balea, 1:2.

FC Barcelona – Real Madrid 1:2 (0:0)
Góly: 56. Piqué – 62. Benzema, 85. Ronaldo

Zostavy:
FC Barcelona: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić (74. Arda Turan), Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar.
Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale (90. L. Vázquez), Benzema (78. Jesé), Ronaldo.