fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda chce podnikateľov stimulovať k investíciám aj napriek energetickej kríze, podmienky investičnej pomoci sa zmiernia

Zmeny budú platiť od začiatku budúceho roku.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.12.2022 (Webnoviny.sk) – Štát dočasne zmierni vybrané podmienky na poskytnutie regionálnej investičnej pomoci. Vláda vo štvrtok s pripomienkou schválila predmetné nariadenie. Reaguje ním na energetickú krízu.

Jedným z jej negatívnych dôsledkov je totiž aj znížená schopnosť podnikateľov realizovať nové investície, prípadne ich zvýšená opatrnosť v oblasti nových investičných aktivít. Zmeny budú platiť od začiatku budúceho roku.

„Ambíciou nie je poskytnutie podpory nad rámec iných opatrení vlády prijatých, respektíve plánovaných v súvislosti s energetickou krízou, ale výlučne stimulácia podnikateľov k realizácii nových investícií počas trvania energetickej krízy, respektíve jej negatívnych dôsledkov. Navrhované zmeny prispejú k podpore hospodárskeho rozvoja v súvislosti s ozdravením ekonomiky,” zdôvodňuje zmenu Ministerstvo hospodárstva SR.

V tejto súvislosti sa taktiež dočasne upúšťa od delenia investičných zámerov na zámery realizované v prioritnej oblasti priemyselnej výroby, technologických centier a centier podnikových služieb a zámery realizované v ostatných, teda neprioritných oblastiach.

Pri posudzovaní regionálneho prínosu investičného zámeru sa po novom bude hľadieť na všetky zámery ako by boli realizované v prioritnej oblasti.

Viac k témam: energetická kríza, investičná pomoc, Investičné stimuly
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda chce podnikateľov stimulovať k investíciám aj napriek energetickej kríze, podmienky investičnej pomoci sa zmiernia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Inflácia v Nemecku tento mesiac mierne spomalila na desať percent, ale zvyšovanie cien potravín nepoľavilo
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií