Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda riadne zasadne už budúci týždeň, rokovanie povedie minister obrany Kaliňák

Rokovanie Národnej rady SR je momentálne prerušené.

17.5.2024 (SITA.sk) – Riadne zasadnutie vlády bude v stredu 22. mája o 10:00. Rokovanie povedie podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD).

Činnosť vlády prebieha štandardným spôsobom a ministri konajú v rámci svojich zverených kompetencií,“ uviedol Úrad vlády SR. V programe rokovania je deväť riadnych a 13 informatívnych materiálov.

Rokovanie Národnej rady SR je momentálne prerušené do utorka 21. mája, a to v kontexte atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Podľa zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho by však bolo správne vyslať signál, že atentátnici alebo teroristi, či tí, ktorí sa vyhrážajú bombovými útokmi, nemôžu paralyzovať fungovanie štátu.

Inak by to bolo akoby potvrdením, že toto je recept na paralyzovanie krajiny. Národná rada (NR) SR nemôže podľa neho vyslať signál, že ak niekto nesúhlasí s legislatívou, ktorá je v nej prejednávaná, tak stačí postreliť niekoho z poslancov či členov vlády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)

Viac k témam: Minister obrany SR, Rokovanie vlády, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Vláda riadne zasadne už budúci týždeň, rokovanie povedie minister obrany Kaliňák © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií