fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda umožní mestám a obciam na svojom území zakázať výherné automaty aj bez petície

Iniciatíva Zastavme hazard víta plán vlády zmeniť zákon o hazardných hrách a zrušiť podmienku petície za zákaz hazardu. Reaguje tak na programové vyhlásenie vlády (PVV), podľa ktorého chce vláda umožniť mestám a obciam na svojom území zakázať výherné automaty aj bez petície.

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa platnej legislatívy je v súčasnosti potrebné pod petíciu vyzbierať najmenej 15 percent podpisov, v minulosti bol zákonný limit 30 percent.

Iniciatíva tiež víta plán regulácie počtu herní, kasín a automatov na území miest a obcí. ,,Predpokladáme, že ministerstvo financií pripraví veľkú novelu zákona o hazardných hrách, ktorá prinesie viaceré pozitívne zmeny,” skonštatoval Pavol Graňák z iniciatívy, ktorá zároveň verí, že do nového zákona sa dostanú aj ďalšie opatrenia, ktoré pomôžu znížiť dostupnosť hazardných hier.

Iniciatíva zároveň zdôrazňuje, že dodržiavanie nových regulácií si bude vyžadovať dôraznú kontrolu a posilnenie právomocí samospráv. V tejto súvislosti preto požaduje viac kontrolných subjektov pri hazarde a žiada, aby sa zrušil Úrad pre reguláciu hazardných hier, ktorý odobral kontrolné oprávnenia obciam. Iniciatíva taktiež upozorňuje na množstvo reklám na online kasína, víta preto obmedzenie reklamy.

V PVV sa okrem iného uvádza, že vláda presadí návrat zákona o hazardných hrách do podoby z roku 2011, aby umožnil obciam a mestám zakázať na svojom území výherné automaty aj bez petície. “Reguláciu (čiastočný zákaz) je potrebné upraviť tak, aby obce a mestá mohli ustanoviť maximálny počet herní, kasín a herných prístrojov na svojom území,” píše sa vo vyhlásení. Regulácia sa má tiež týkať stávkových kancelárií, presadiť sa má zákaz otvárať herne a kasína v blízkosti vlakových a autobusových staníc. Vláda chce tiež obmedziť reklamu na hazard v printových, online a televíznych médiách či na bilbordoch.

Prečítajte si tiež:
Vo svete otvorili prvú piváreň spojenú s "detským domovom" pre šteniatka
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií