Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vládny kabinet zrejme pripraví zmeny na Úrade na ochranu oznamovateľov, nepáčia sa im kroky viacerých nominantov bývalej vlády

Minister životného prostredia Tomáš Taraba sa o problémoch s úradom už rozprával aj na rokovaní vlády.

3.11.2023 (SITA.sk) – Vládny kabinet zrejme pripravuje zmeny na Úrade na ochranu oznamovateľov (ÚOO). Ako informoval vo svojom videu, ktoré má agentúra SITA k dispozícii, minister životného prostredia Tomáš Taraba, o problémoch s úradom sa už rozprávali aj na rokovaní vlády.

Kabinetu sa podľa neho nepáčia kroky viacerých nominantov bývalej vlády, ktorí na ÚOO hľadajú podporu vo forme ochrany oznamovateľov protispoločenskej činnosti.

„Máme jednu štátnu inštitúciu pod ministerstvom životného prostredia, kde potrebujete mať bezpečnostnú previerku na prísne tajné. No a keďže ten šéf nemá previerku na prísne tajné, tak sme ho chceli odvolať. On nám vytiahol z aktovky, že aj on je oznamovateľ protispoločenskej činnosti. Takže oni si urobili taký šport z toho, že si myslia, že budú nespĺňať základné zákonné podmienky, ale takto sa budú zabetónovať vo funkciách. Chcem len povedať, že už sme to na vláde riešili, aby to trápne zabetónovanie ľudí vo funkciách, ktorí nespĺňajú základnú zákonnú podmienku, nebolo možné,“ povedal Taraba.

Viac k témam: Minister životného prostredia SR, Rokovanie vlády, Vládny kabinet
Zdroj: SITA.sk – Vládny kabinet zrejme pripraví zmeny na Úrade na ochranu oznamovateľov, nepáčia sa im kroky viacerých nominantov bývalej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií