Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vládny špeciál poletí na ďalší zápas do Nemecka, možno pôjde aj minister vnútra Šutaj Eštok (video)

Politickí predstavitelia sa už zúčastnili na zápase Slovenska proti Belgicku vo Frankfurte.

27.6.2024 (SITA.sk) – Na nedeľňajší osemfinálový zápas európskeho šampionátu vo futbale medzi Slovenskom a Anglickom v nemeckom Gelsenkirchene poletí vládny špeciál. Novinárom to vo štvrtok povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok s tým, že na zápas poletí vedenie Slovenského futbalového zväzu.

„Pôjde tam asi 90 ľudí,“ povedal Šutaj Eštok s tým, že nevie, či pocestujú aj ústavní činitelia.

„Také pozvanie zrejme príde. Ja osobne pôjdem, ak dostanem priepustku od ženy. Bojím sa ale toho, že nedostanem,“ dodal minister.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Politickí predstavitelia sa už zúčastnili na zápase Slovenska proti Belgicku vo Frankfurte. Rezort vnútra však argumentoval, že na futbalové Majstrovstvá Európy v Nemecku leteli na základe oficiálneho pozvania a nešlo o voľnočasovú aktivitu ústavných činiteľov.

Do Nemecka konkrétne leteli dvaja podpredsedovia NR SR, traja ministri, dvaja štátni tajomníci a asi 20 zástupcov z viacerých ministerstiev. Ministerstvo vnútra v tejto súvislosti uviedlo, že v rámci cesty sa zúčastnení stretli aj s predstaviteľmi belgickej vlády, a tiež s primátorom Frankfurtu nad Mohanom.

Viac k témam: Futbal, Vládny špeciál
Zdroj: SITA.sk – Vládny špeciál poletí na ďalší zápas do Nemecka, možno pôjde aj minister vnútra Šutaj Eštok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií