fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Populárny prehrávač VLC odmietol ponuky na desiatky miliónov eur. Čo je za tým?

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite každý z nás pozná ten pocit, keď si stiahneš nejaký obľúbený program a ihneď po otvorení na teba vyskočí reklama. Populárny multimediálny prehrávač im dal stopku!

VLC media player je vo svete veľmi obľúbený. Jeho charakteristickou vlastnosťou je najmä to, že dokáže prehrať takmer akýkoľvek multimediálny súbor. Či už ide o video, film alebo stream v sieti. Toto všetko nahráva do kariet inzerentom. Pre nich by mohol byť tento program zlatou baňou pre reklamy…

vlc_101_w7_1

Vývojár sa však nenechal oblbnúť množstvo peňazí, ktoré mu ponúkli. V prepočte išlo celkovo o niekoľko desiatok miliónov eur. Jean-Baptiste Kempf však každú jednu ponuku zmietol zo stola. Podľa dostupných informácii reddit.com je to proti jeho morálke a nedovolil by si takto znehodnotiť tak obľúbený program.

Hlavný vývojár Jean-Baptiste poprel, že vývoj prehrávača bol priveľmi jednoduchý (nakoľko odmietol “finančnú kompenzáciu” v podobe reklám). Okrem iného uviedol, že pri programovaní strávi denne približne 5-6 hodín. V budúcnosti by sme mohli v tomto softvéri očakávať podporu HDR, 4K a virtuálnu realitu vrátane 360° videa.

Prečítajte si tiež:
Milovníci upírskej Twilight ságy, pozor! Odteraz si budete môcť prenajať dom Belly Swan

Zdroj: letemsvetemapplem.eu

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií