Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vlčan pre kauzu Reko Recycling ponúkol svoju funkciu, z útoku okrem Smeru viní aj Remišovú

Spoločnosť Reko Recycling je v posledných hodinách horúcou témou.

4.5.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 4. mája 14:38

Samuel Vlčan požiada o uvoľnenie z funkcie povereného ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. „Spoločnosť Reko Recycling spol. s r. o., ktorej som spolumajiteľ, je v posledných hodinách horúcou témou, útokom a terčom predvolebnej kampane opozičnej strany Smer – sociálna demokracia, ale aj podpredsedníčky vlády Veroniky Remišovej,“ povedal Vačan.

Vlčan uviedol, že na pozíciu ministra prišiel ako manažér pre systémové zmeny. Ako štátny tajomník prestal komunikovať so spoločnosťou Reko Recycling spol. s.r.o. Vyhodnotenie projektu prišlo minulý rok a napriek tomu, že nevidí zo strany spoločnosti ani z tej svojej porušenie zákona či etických princípov, nechce svojou funkciou spôsobovať problémy. Ani spoločnosti, ani ministerstvu. Preto informoval prezidentku Zuzanu Čaputovú aj dočasne povereného predsedu vlády Eduarda Hegera so svojím rozhodnutím.

Viac k témam: Demisia, Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Zdroj: SITA.sk – Vlčan pre kauzu Reko Recycling ponúkol svoju funkciu, z útoku okrem Smeru viní aj Remišovú © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií