Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vlhová na MS v zjazdovom lyžovaní odjazdí len dve disciplíny, Pini musel prihliadnuť na jej zdravotný stav

Petra Vlhová získala na MS v zjazdovom lyžovaní doposiaľ šesť medailí, jediná zlatá je z roku 2019 z obrovského slalomu.

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová sa na februárových majstrovstvách sveta vo francúzskych strediskách Courchevel a Méribel (6.2. – 19.2.) predstaví iba v jej najsilnejších technických disciplínach – v slalome a obrovskom slalome.

Švajčiarsky tréner 27-ročnej Liptáčky Mauro Pini oznámil, že vzhľadom na zdravotný stav jeho zverenkyne sa rozhodli vynechať alpskú kombináciu aj superobrovský slalom.

Vynechá dve disciplíny

Vzhľadom na zdravotné obmedzenia a komplikácie v posledných týždňoch, pre ktoré sa nám nepodarilo plnohodnotne trénovať rýchlostné disciplíny, sme sa rozhodli pre úpravu Petrinho súťažného programu na majstrovstvách sveta v Méribeli. V pretekoch alpskej kombinácie a Super-G štartovať nebudeme a takto získaný čas využijeme na dotrénovanie kondičných a technických aspektov výkonu, aby sme boli plne pripravení na pre nás najdôležitejšie disciplíny – obrovský slalom a slalom,“ skonštatoval Pini v tlačovej správe Sport Management Company, ktorá zastupuje Vlhovej tím.

Druhá v celkovej klasifikácii

Petra Vlhová zaznamenala v tejto sezóne Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní dokopy deväť pódiových umiestnení a jedno víťazstvo – v slalome v rakúskom Flachau.

V celkovej klasifikácii seriálu je druhá so ziskom 966 bodov, no vedúca Američanka Mikaela Shiffrinová má na konte už 1697 bodov. V hodnotení slalomu je Slovenka tretia s 530 bodmi, v „obráku“ jej patrí štvrtá pozícia so 436 bodmi.

Olympijská víťazka v slalome zo ZOH 2022 v Pekingu Vlhová absolvovala na MS v zjazdovom lyžovaní doposiaľ 14 pretekov, z toho 13 individuálnych. Získala šesť medailí, vrátane zlatej v obrovskom slalome v roku 2019 vo švédskom Aare. Na MS 2019 bola tiež druhá v alpskej kombinácii a tretia v slalome. Na MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritzi sa tešili zo striebra v tímovej súťaži, na ostatnom šampionáte pred dvomi rokmi v talianskej Cortine D´Ampezzo bola strieborná v slalome aj alpskej kombinácii.

Viac k témam: Courchevel, Petra Vlhová na ZOH 2022 v Pekingu, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová na MS v zjazdovom lyžovaní odjazdí len dve disciplíny, Pini musel prihliadnuť na jej zdravotný stav © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií