fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo štvrtok má pokračovať súd v kauze prípravy vraždy Volzovej, obžalobe čelí exminister hospodárstva

Súd tento prípad pojednáva od mája 2019.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.11.2022 (Webnoviny.sk) –

Vo štvrtok 1. decembra by sa pred senátom Okresného súdu Bratislava II malo uskutočniť ďalšie pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky Sylvie Klaus Volzovej.

Posledné pojednávanie v tejto veci naplánované na koniec septembra sa neuskutočnilo pre absenciu predsedu senátu z dôvodu náhlej zdravotnej indispozície.

Vypovedať na predmetnom pojednávaní mal Štefan Agh, právoplatne odsúdený v kauze falšovania miliónových zmeniek. Rovnako bol predvolaný aj súdny znalec. Súd tento prípad pojednáva od mája 2019.

Obžalovaný exminister hospodárstva

Obžalobe v tomto prípade čelia bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko a odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ, prezývaný Kýbeľ. Prípad sa prejednáva za sprísnených bezpečnostných podmienok v bratislavskom Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody.

Podľa obžaloby navštívil Rusko v roku 1997 Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici s tým, aby Volzovú uniesli, donútili ju prepísať svoj podiel v spoločnosti Markíza – Slovakia na neho a potom ju odstránili. Rusko obvinenie odmieta. Vo svojej výpovedi pred súdom v máji 2019 pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza – Slovakia, ktorú spoluvlastnil s Volzovou, by musela odobriť licenčná rada.

Prečítajte si tiež:
Karas nepomenoval žiadne dôvody, pre ktoré by nemohla fungovať od januára súdna mapa, tvrdí Via Iuris

Rusko vinu popiera

Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Volzovú niekto prinútil prepísať jej podiel na Ruska, a ten by ju následne zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa Ruska prikazoval zákon. V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu.

Týmto je podľa obžalovaného vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech. „To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval Rusko. Podiel na skutku popiera aj odsúdený šéf sýkorovcov Róbert Lališ. Ten mal podľa obžaloby zabezpečiť sledovanie Volzovej. Celá vec sa nakoniec neuskutočnila, keďže Mikuláša Černáka vzali do väzby. Černák s Kaštanom účasť na skutku pripustili a Černák sa Volzovej na pojednávaní v septembri 2019 aj ospravedlnil.

Rusko je právoplatne odsúdený za falšovanie miliónových televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. Čaká ho tiež proces v súvislosti so subvenčným podvodom týkajúcim sa azylového centra Maják nádeje.

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo štvrtok má pokračovať súd v kauze prípravy vraždy Volzovej, obžalobe čelí exminister hospodárstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ľudia rozhodli – vďaka Kauflandu vyrastú K Parky v ďalších slovenských mestách
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií