Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo Švajčiarsku vypukol rozsiahly lesný požiar, jeho uhasenie môže trvať týždne

S požiarom bojuje viac ako stovka hasičov.

18.7.2023 (SITA.sk) – S lesným požiarom, ktorý vyčíňa v južnom Švajčiarsku bojuje viac ako stovka hasičov. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Požiar vypukol v pondelok neskoro popoludní v blízkosti obce Bitsch v kantóne Valais a podľa miestnych úradov sa v noci v dôsledku silného vetra „explozívne“ rozšíril. Z bezpečnostných dôvodov evakuovali viac ako 200 obyvateľov okolitých dedín.

Požiar v súčasnosti zúri na ploche 100 hektárov vo vysoko položených oblastiach, ktoré sú ťažko prístupné pre vozidlá. Hasia ho aj s pomocou vrtuľníkov, ktoré naň zhadzujú vodu, no prácu hasičov veľmi komplikujú vietor a dym.

Hasiči podľa BBC varovali, že úplné uhasenie požiaru by mohlo trvať niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Švajčiarske úrady upozornili, že extrémne sucho v dôsledku extrémne horúceho a suchého júna a zatiaľ aj júla, v kombinácii so silným vetrom predstavujú „toxický kokteil“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar vo Švajčiarsku (fotografie)

Viac k témam: Horúčavy, lesné požiare vo Švajčiarsku, Lesný požiar, vlna horúčav
Zdroj: SITA.sk – Vo Švajčiarsku vypukol rozsiahly lesný požiar, jeho uhasenie môže trvať týždne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií