fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo Svite bude aj naďalej platiť sedemdesiatka, mesto upozorňuje na zvýšenie opatrnosti

Mesto posielalo žiadosti na zníženie rýchlosti, podľa dopravného inšpektorátu vníma úsek verejnosť pozitívne a nie je ani nehodový.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.2.2023 (SITA.sk) – Na štátnej ceste I/18 prechádzajúcej mestom Svit (okres Poprad) bude aj naďalej maximálna povolená rýchlosť 70 kilometrov za hodinu. Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke. Ako vysvetlila, na základe podnetov od obyvateľov opakovane posielala žiadosti na rôzne inštitúcie na zníženie rýchlosti v úseku od križovatky s ulicou Hviezdoslavovou po koniec mesta. A to v oboch smeroch, z aktuálnych 70 km/h na 50 km/h.

„Podľa stanoviska Dopravného inšpektorátu Policajného zboru v Poprade je predmetný úsek vnímaný verejnosťou od roku 2017 pozitívne,“ priblížilo mesto. Rovnako dopravný inšpektorát v danom úseku neeviduje žiadnu nehodu.

Mesto tak pri zachovaní súčasnej rýchlosti prosí obyvateľov mesta, aby ako účastníci cestnej premávky zvýšili opatrnosť, a to predovšetkým na priechodoch pre chodcov v oboch smeroch štátnej cesty.

Viac k témam: Dopravné značky, Maximálna povolená rýchlosť, zníženie rýchlosti
Zdroj: SITA.sk – Vo Svite bude aj naďalej platiť sedemdesiatka, mesto upozorňuje na zvýšenie opatrnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií