Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo veku 62 rokov nečakane zomreli najstaršie siamské dvojčatá na svete Lori a George Schappellovci

Príčinu ich smrti zatiaľ nezverejnili.

14.4.2024 (SITA.sk) – Najstaršie siamské dvojčatá na svete Lori a George Schappellovci vo veku 62 rokov zomreli v Nemocnici Pensylvánskej univerzity. Dvojčatá zomreli 7. apríla. Príčinu ich smrti zatiaľ nezverejnili. Informuje o tom web Sky News.

Dvojica sa narodila s čiastočne zrastenými lebkami a mali spoločné dôležité cievy a 30 percent mozgu, konštatuje Guinnessova kniha rekordov. Od roku 2022 boli najstaršími žijúcimi siamskými dvojčatami na svete.

George, ktorého pri narodení tiež vyhlásili za dievča a dali mu meno Dori, v roku 2007 vyhlásil, že sa cíti byť mužom a prijal nové meno. Boli tak aj prvými zrastenými dvojčatami, ktoré sa narodili s rovnakým pohlavím, ale zomreli s odlišným.

Dvojčatá Lori a George sa vzopreli všetkým lekárskym prognózam, ktoré hovorili, že sa nedožijú 30 rokov, a dokázali žiť samostatný život napriek tomu, že boli spojené. George úspešne pôsobil ako country spevák, zatiaľ čo Lori vyhrávala trofeje v bowlingu, uviedla Guinnessova kniha rekordov.

Viac k témam: Guinnessove svetové rekordy, Siamské dvojčatá, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Vo veku 62 rokov nečakane zomreli najstaršie siamské dvojčatá na svete Lori a George Schappellovci © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií