fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo výberovom konaní na sudcov Najvyššieho správneho súdu SR obsadili len dvoch kandidátov z piatich voľných miest

Ide o sudcu Krajského súdu v Trenčíne Rastislava Dlugoša a sudcu Okresného súdu Bratislava I. Petra Macha.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.2.2023 (SITA.sk) – Vo výberovom konaní boli obsadené dve miesta sudcov Najvyššieho správneho súdu SR (NSS SR). Ide o sudcu Krajského súdu v Trenčíne Rastislava Dlugoša a sudcu Okresného súdu Bratislava I. Petra Macha. Celkovo bolo voľných päť miest. Vo výberovom konaní bolo deväť uchádzačov, o zaradenie do výberového konania malo záujem 18 uchádzačov. O obsadení voľných miest rozhodovala výberová komisia.

Výberové konanie

Počas výberového konania, ktoré sa konalo od 6. do 9. februára, overila odborné znalosti, jazykové znalosti, všeobecný prehľad, ale i schopnosť tvorivého myslenia, rýchleho uvažovania, a tiež verbálny prejav uchádzačov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca NSS SR Michal Hajtol.

Uchádzači absolvovali písomnú časť výberového konania, následne sa jej traja úspešní absolventi zúčastnili na psychologickom posúdení. V poslednej časti výberového procesu uchádzači ústne prezentovali komisii svoju osobu, doterajšiu prax i motiváciu pre výkon funkcie sudcu NSS SR.

Odborné znalosti

Zodpovedali tiež otázky komisie, ktoré mali overiť ich odborné znalosti i osobnostné predpoklady. Výsledky vyhlásil predseda výberovej komisie po zozbieraní hodnotiacich hárkov od jej členstva. Na základe hodnotenia a výsledkov bolo komisiou odporučené predsedovi NSS SR podať návrh Súdnej rady SR na preloženie úspešných uchádzačov na výkon funkcie sudcov tunajšieho súdu.

Prečítajte si tiež:
V kauze vraždy novinára Kuciaka predvolali vypovedať „Ampulku“ aj Kočnerovho kamaráta

Členmi výberovej komisie boli Lajos Mészáros, Anita Filová, Alena Antalová, Monika Valašiková a Pavol Naď.

Výberové konanie na obsadenie piatich voľných miest sudcu vyhlásil 5. septembra 2022 predseda NSS SR Pavol Naď. Žiadosti bolo možné zasielať do 21. októbra. Zápisnica i zvukový záznam z výberového konania sú prístupné na webovom sídle Ministerstva spravodlivosti SR.

Viac k témam: Výberové konanie
Zdroj: SITA.sk – Vo výberovom konaní na sudcov Najvyššieho správneho súdu SR obsadili len dvoch kandidátov z piatich voľných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií