Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo Vysokých Tatrách vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity, problém mali aj v Tatranskej Lomnici

V ranných hodinách v meste zasadal krízový štáb.

9.6.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 9. júna, 9:33

Vedenie mesta Vysoké Tatry vo štvrtok popoludní vyhlásilo tretí stupeň povodňovej aktivity. Ten pretrváva aj v piatok, potvrdil to pre agentúru SITA prednosta Mestského úradu v Starom Smokovci Juraj Ganzarčík. V ranných hodinách v meste zasadal krízový štáb.

Pre štvrtkové prívalové dažde sa zvýšila hladina tamojších potokov. Problém mali v Tatranskej Lomnici, kde voda zaliala park.

Podľa primátora Vysokých Tatier Jozefa Štefaňáka je v súčasnosti situácia v meste pokojná. „Podľa výstrah ale môže prísť k opätovnému prívalovému dažďu, preto sme zatiaľ nechali tretí stupeň povodňovej aktivity,“ povedal po zasadnutí krízového štábu pre SITA.

Škody ešte vyčíslené neboli, podstatné je podľa jeho slov v súčasnosti predísť ďalším. „Situáciu monitorujeme a budeme podľa toho postupovať,“ dodal. V meste medzitým naďalej pokračujú práce na čistení územia postihnutého záplavou.

Viac k témam: Povodne, Povodňová aktivita, primátor Vysokých Tatier, Silné dažde
Zdroj: SITA.sk – Vo Vysokých Tatrách vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity, problém mali aj v Tatranskej Lomnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií