fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vôbec najdrahšie auto na svete preberá žezlo po britskom Rolls-Royce! Jeho cena vás dostane

Máte tip? napíšte nám mailom

Francúzska automobilka Bugatti pradstavila na aktuálne prebiehajúcom autosalóne v Ženeve najdrahší a zároveň najexkluzívnejší automobil sveta. Preberá tak žezlo po britskom Rolls-Royce Sweptail (cena: 12,8 mil. USD).

 

História značky je veľmi bohatá, no podstatné je, že dnes výrobca hyperšportových áut spadá pod nemecký koncern Volkswagen. V ňom je spomedzi iných napríklad aj Lamborghini, česká Škoda či Seat.

Zdroj foto: linternaute.com

To, že modely automobilky Bugatti sú extrémne drahé, zdôrazňovať netreba. Veď najzákladnejší model, ktorý si v súčastnosti môžte zaobstarať, je Bugatti Chiron s cenovkou okolo 2,5 milióna eur. Tentoraz však zašli ešte oveľa ďalej. V Ženeve predstavili model Bugatti La Voiture Noire, ktorého cena je neuverteľných 18,9 mil.USD (podľa aktuálneho prepočtu NBS: 16,768.698 eur)

Zdroj foto: robbreport.com

Pod kapotou tohto hyperšportu je šesnásťvalcový motor s objemom 8 l. Jeho výkonové parametre vás dostanú. 1 103kW (1 500 koní) a krútiaci moment ohromných 1 600 Nm. Šprint z 0 na 100 km/h vám zaberie 2,5 sekundy a ukazovateľ rýchlosti sa zastaví na 400 km/h! Pre porovnanie – lietadlo pre svoj vzlet potrebuje približne polovičnú rýchlosť.

Prečítajte si tiež:
Vegetariánstvo ako životná filozofia: Aké benefity prináša organizmu?

Automobilka Bugatti tento rok oslavuje svoje 110. výročie, a tak fanúšikovia značky očakávali príchod špeciálneho modelu. To, že sa dočkáme najdrahšieho auta na svete, však očakával len málokto.

Zdroj foto: robbreport.com

Ak by ste po tomto aute túžili, musíme vás sklamať. Na svete je iba jeden jediný kus a ten si už svojho majiteľa našiel. Vedenie automobilky prezradiť meno nechce. V zákulisí sa však šušká, že by mohlo ísť o bývalého šéfa koncernu VW. Ferdinand Piëch je síce bývalý, no významný funkcionár tejto automobilovej veľmoci. Zaujímavosťou je, že práve Piëch je vnuk zakladateľa značky Porsche Ferdinanda Porscheho. Mimochodom, automobilka Porsche taktiež spadá pod koncern VW.

Zdroj foto: robbreport.com

Zdroj: bugatti.com topgear.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií